Tether dostępny dla klientów BitBay | Wiadomości | CrypS.

Tether dostępny dla klientów BitBay

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut bitbay BitBay

Kryptowalut giełda BitBay uruchomiła możliwość kupna i sprzedaży stablecoina Tether (USDT). Dzięki temu polska społeczność kryptowalutowa zyskała wygodny sposób obrotu tą popularną walutą cyfrową.

Giełda BitBay poinformowała, że Tether będzie dostępny w czterech parach walutowych:

  • USDT/BTC
  • USDT/ETH
  • USDT/LTC
  • USDT/LINK

Na wszystkich rynkach z USDT obowiązują prowizje niższe niż w przypadku transakcji zawieranych na giełdzie. Prowizja Maker wynosi 0%, natomiast prowizja Taker wynosi 0,1%. Wcześniej giełda BitBay poszerzyła swą ofertę o możliwość handlu kryptowalutami Chainlink (LINK) oraz Maker (MKR). Obie waluty dostępne są w parach z polskim złotym.

To kolejny ruch wskazujący na to, że giełda BitBay przywiązuje dużą wagę do polskiego rynku. Poza poszerzeniem oferty o USDT i dodanie par PLN z LINK i MKR, giełda wprowadziła też możliwość wpłaty depozytu za pomocą karty kredytowej i debetowej, także w złotówkach. Dokonanie takiego depozytu wiąże się jednak z prowizją. Wynosi ona 2,99%, ale nie mniej niż 10 PLN lub 2,50 EUR. Giełda zapewniła natomiast, że wszystkie transfery są zabezpieczone 3D-Secure.

Jedna z czołowych giełd w Europie

BitBay to jedna z największych giełd kryptowalutowych w Europie. Liczba jej klientów na całym świecie przekracza już 800 000. Platforma działa na rynku od 2014 roku i prowadzi obrót ponad 30 kryptowalutami, czterema walutami fiducjarnymi i funkcjonuje na ponad 100 rynkach. BitBay oferuje szeroką gamę rozwiązań, w tym m.in. ofertę instytucjonalną, tryb PRO, aplikacje mobilne oraz operatora płatności BitBay Pay. Giełda BitBay działa obecnie na licencji estońskiej. Ma też dwie licencje uprawniające ją do obsługi giełdy kryptowalut.