Tether dostępny dla klientów BitBay | Wiadomości | CrypS.

Tether dostępny dla klientów BitBay

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut bitbay

Kryptowalut giełda BitBay uruchomiła możliwość kupna i sprzedaży stablecoina Tether (USDT). Dzięki temu polska społeczność kryptowalutowa zyskała wygodny sposób obrotu tą popularną walutą cyfrową.

Giełda BitBay poinformowała, że Tether będzie dostępny w czterech parach walutowych:

  • USDT/BTC
  • USDT/ETH
  • USDT/LTC
  • USDT/LINK

Na wszystkich rynkach z USDT obowiązują prowizje niższe niż w przypadku transakcji zawieranych na giełdzie. Prowizja Maker wynosi 0%, natomiast prowizja Taker wynosi 0,1%. Wcześniej giełda BitBay poszerzyła swą ofertę o możliwość handlu kryptowalutami Chainlink (LINK) oraz Maker (MKR). Obie waluty dostępne są w parach z polskim złotym.

To kolejny ruch wskazujący na to, że giełda BitBay przywiązuje dużą wagę do polskiego rynku. Poza poszerzeniem oferty o USDT i dodanie par PLN z LINK i MKR, giełda wprowadziła też możliwość wpłaty depozytu za pomocą karty kredytowej i debetowej, także w złotówkach. Dokonanie takiego depozytu wiąże się jednak z prowizją. Wynosi ona 2,99%, ale nie mniej niż 10 PLN lub 2,50 EUR. Giełda zapewniła natomiast, że wszystkie transfery są zabezpieczone 3D-Secure.

Jedna z czołowych giełd w Europie

BitBay to jedna z największych giełd kryptowalutowych w Europie. Liczba jej klientów na całym świecie przekracza już 800 000. Platforma działa na rynku od 2014 roku i prowadzi obrót ponad 30 kryptowalutami, czterema walutami fiducjarnymi i funkcjonuje na ponad 100 rynkach. BitBay oferuje szeroką gamę rozwiązań, w tym m.in. ofertę instytucjonalną, tryb PRO, aplikacje mobilne oraz operatora płatności BitBay Pay. Giełda BitBay działa obecnie na licencji estońskiej. Ma też dwie licencje uprawniające ją do obsługi giełdy kryptowalut.

giełda kryptowalut bitbay
reklama
reklama