Terpin nie otrzyma 200 mln od AT&T, ale może procesować się o 24 | Wiadomości | CrypS.

Terpin nie otrzyma 200 mln od AT&T, ale może procesować się o 24

Redaktor: Albert Czajkowski
at&t doprowadziło do odrzucenia wniosku terpina

Znany inwestor i ważna postać kalifornijskiej społeczności krypto – Michael Terpin walczy w sądzie z operatorem telefonii komórkowej. Sąd odrzucił roszczenie o 200 mln, jednak pozwolił domagać się odszkodowania w postaci 24 mln dolarów.

Przedmiotem postępowania jest atak SIM-swap , którego ofiarą padły kryptowaluty Terpina, warte 24 miliony dolarów. Doszło do niego pomimo zwiększonych środków bezpieczeństwa jakie obiecało mu AT&T. Terpin ustalił je po pierwszej, nieudanej próbie ataku SIM-swap. AT&T miało umieścić jego konto na wyższym poziomie bezpieczeństwa ze specjalną ochroną, którą było 6-cyfrowe hasło znane jedynie Terpinowi oraz jego żonie. Zgodnie z obietnicami operatora podania go wymagała każda operacja polegająca na zmianie ustawień konta lub przeniesieniu numeru na inną kartę.

Wbrew temu, hakerzy dokonali udanego ataku SIM-swap i ukradli kryptowaluty warte 24 mln dolarów. Inwestor twierdził, że włamanie było efektem przekupienia pracownika AT&T przez gang cyberprzestępców. Oskarżył firmę o oszustwo, ukrywanie wewnętrznej odpowiedzialności ich człowieka oraz niedopełnienie warunków umowy.

Sąd odrzuca pozew o oszustwo

Sędzia Otis Wright II z centralnego sądu okręgowego w Kalifornii stanął po stronie AT&T odrzucając pozew ws. oszustwa. Oddalił roszczenia dotyczące zatajenia i wprowadzenia w błąd, a także wnioski o odszkodowanie karne. Prawnicy operatora komórkowego wykazali, że jego polityka prywatności nie gwarantuje całkowitej ochrony przed działaniami osób trzecich.

Dodatkowo sąd powiedział, że nawet gdyby AT&T wiedziało, że 6-cyfrowy kod Terpina nie gwarantuje mu całkowitego bezpieczeństwa, Trybunał nie może stwierdzić celowego wprowadzenia w błąd. Ponadto sędzia powiedział, że oskarżony operator mógł być “zbyt optymistyczny” w swoich obietnicach, ale „błędne przekonanie, bez względu na to, jak bardzo jest błędne, nie uzasadnia stwierdzenia oszustwa”.

Tym samym sąd odrzucił wniosek o odszkodowanie w wysokości 200 mln USD. Terpin wciąż pozostaje jednak w walce o odzyskanie 24 mln, skradzionych przez hakerów.

at&t doprowadziło do odrzucenia wniosku terpinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.