AT&T domaga się odrzucenia żądań Michaela Terpina | Wiadomości | CrypS.

AT&T domaga się odrzucenia żądań Michaela Terpina

Michał Misiura
kradzież kryptowalut poprzez podmianę karty sim

Gigant telekomunikacyjny domaga się od sądu unieważnienia roszczeń słynnego bitcoinowca. Michael Terpin żąda 200 mln dolarów odszkodowania twierdząc, że pracownicy operatora pomogli hakerom, którzy go okradli. 

Do zdarzenia, o którym mowa doszło w 2018 roku, kiedy Terpin padł ofiarą tzw. SIM-Swapu. Jest to rodzaj ataku, podczas którego przestępcy duplikują kartę SIM i otrzymują dostęp do odbieranych przez nią wiadomości. W ten sposób mogą obejść zabezpieczenia dwuetapowej autoryzacji albo podszywając się pod swoją ofiarę dokonać wyłudzeń. Przez atak, do którego doszło Michael Terpin stracił bitcoiny warte prawie 24 mln USD.

Terpin twierdzi, że hakerzy stojący za opróżnieniem jego portfela, przekupili pracownika AT&T, który miał ułatwić im przeprowadzenie ataku. Michael Terpin jest jednym z czołowych przedstawicieli kalifornijskiej społeczności bitcoin, znanym jako twórca stowarzyszenia BitAngels. Pierwszego ataku na jego kartę SIM dokonano w 2017 roku. Terpin udał się po tym zdarzeniu do AT&T i wzmocnił ochronę swojego konta, które znalazło się pod specjalnym nadzorem. Nie zapobiegło to jednak kolejnemu atakowi, do którego doszło 7 stycznia 2018 roku.

W najnowszym wniosku skierowanym do sądu zajmującego się sprawą, przedstawiciele AT&T domagają się odrzucenia roszczeń Terpina. Firma zaprzecza doniesieniom o współpracy pomiędzy jej personelem a hakerami oraz uważa, że poszkodowany inwestor chce zemścić się na niej z uwagi na to, że nie dostał wyczerpujących informacji na temat szczegółów kradzieży. Jak mówił przedstawiciel firmy, cytowany przez Cointelegraph:

Nieuczciwe zamiany kart SIM są formą kradzieży popełnianą przez wyrafinowanych przestępców. Szkoda, że ​​ci przestępcy celowali w pana Terpina, ale kwestionujemy jego zarzuty i będziemy nadal walczyć z nimi w sądzie.

Źródło: Cointelegraph

kradzież kryptowalut poprzez podmianę karty sim
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.