Arthur Hayes w zaskakujących słowach o memecoinach. Widzi ich potencjał! | Wiadomości | CrypS.

Arthur Hayes w zaskakujących słowach o memecoinach. Widzi ich potencjał!

Jacek Walewski
Ten altcoin może mocno urosnąć

Współzałożyciel i były CEO giełdy BitMEX, Arthur Hayes, ma dla Was radę. Nie skreślajcie od razu wszystkich memecoinów. Mogą one mieć pozytywny wpływ na blockchainy!


  • Arthur Hayes twierdzi, że niektóre memecoiny mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na blockchainy,
  • Nie wszyscy jednak podzielają jego zdanie, twierdzą, że memecoiny nie mają wartości.

Arthur Hayes chwali memecoiny

W rozmowie z dyrektorem generalnym Real Vision, Raoulem Palem, Hayes argumentował, że memecoiny – mimo pewnego stereotypu – wnoszą jednak na rynek pewną wartość. Chodzi o to, że… przyciągają uwagę. To zaś oznacza więcej użytkowników danego blockchaina.

Możesz uznać te rzeczy [memecoiny] za głupie i bezwartościowe, ale jeśli przyciągną uwagę i przyciągną więcej inżynierów na rynek, będzie to pozytywna wartość dla samego łańcucha

– powiedział.

Sieci, które mogą wspierać tę kulturę, będą sieciami, które mają wartość

– dodał Hayes, wskazując, że Solana i Ethereum to blockchainy najlepiej przygotowane do przechwytywania przepływu uwagi mediów i użytkowników za sprawą memecoinów.

I faktycznie, powyższe widać zwłaszcza w przypadku Solany. Aktywność w tej sieci znacznie wzrosła po listopadowym rajdzie na rynku memecoinów. Podobne zjawisko było widać w sieci Bitcoin, gdy modne stały się tokeny BRC-20.

Raoul Pal patrzy na sprawę tak samo. Uważa, że memecoiny będą prawdopodobnie zyskiwać coraz większą popularność wśród młodszych inwestorów. Chodzi o wykorzystanie miłości do gier i memów przedstawicieli pokolenia Z i millenialsów.

To jest to samo, to gra pieniężna

– powiedział Pal.

Nie wszystko jest takie kolorowe!

Do tego kociołka pełnego miodu trzeba jednak dodać niemało dziegciu. Wiele osób, w tym autor tych słów, uważa, że memecoiny nie posiadają jednak żadnych fundamentów i przypominają trochę żetony do gry, a nie poważne aktywa.

W notatce dla inwestorów z 14 marca amerykańska firma inwestycyjna Franklin Templeton napisała, że choć memecoiny mogą stwarzać okazję do „szybkich zysków”, to w praktyce są bezwartościowe – brakuje im jakiejkolwiek fundamentalnej „wartości lub użyteczności”.

Z kolei w poście na blogu z 29 marca współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin poprosił środowisko kryptowalut, by te znalazło jakieś faktyczne zastosowanie dla memecoinów.

To ostatnie nie jest nierealne. Zgodnie z zasadą „gorszy pieniądz wypiera lepszy” memecoiny mogą nadawać się do handlu w sieci. Internauci mogą chętniej nimi płacić niż np. etherem czy bitcoinem.

Ten altcoin może mocno urosnąćreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.