Telegram dodaje kryptowalutowy portfel do swojej aplikacji!  | Wiadomości | CrypS.

Telegram dodaje kryptowalutowy portfel do swojej aplikacji! 

Karolina Kropopek
Telegram bitcoin

Jedna z największych platform komunikacyjnych na świecie, ogłosiła wprowadzenie portfela kryptograficznego opartego na Open Network, znanego jako TON Space.


Wspomniane narzędzie pozwoli ponad 800 milionom aktywnych użytkowników Telegrama na dostęp do kryptowalut bez konieczności opuszczania aplikacji.

Telegram z kryptowalutowym portfelem

Adopcja wirtualnych walut wciąż rośnie, mimo bessy na rynku. Świadczą o tym postępy wielu przedsiębiorstw niezwiązanych z tą branżą w kierunku Web3. Najnowsze gorące wieści pochodzą od Telegrama. Jego portfel, który wcześniej był już dostępny, jako bot w aplikacji, ewoluował w samodzielny produkt!

TON Space ma być dostępny dla globalnych użytkowników Telegrama od listopada 2023 r. Oczywiście nie wszyscy będą mogli z niego skorzystać. Ze względów regulacyjnych wykluczone zostaną Stany Zjednoczone i kilka innych krajów. 

Nowe narzędzie będzie pozwalało na kupno oraz sprzedaż kryptowalut tj. bitcoin (BTC). Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy z Fundacją Open Network (TON). Telegram zapewnił przy tym, że projekty związane z TON oraz partnerzy zyskają priorytetowy dostęp do jego platformy reklamowej, znanej jako Telegram Ads. To stwarza nowe możliwości dla projektów związanym z technologią blockchain i kryptowalutami. 

Kontynuacja dawnych planów?

Ogłoszenie to ma szczególne znaczenie, ponieważ podkreśla ono powrót Telegrama do jego pierwotnej wizji z 2018 r. dot. stworzenia ekosystemu kryptograficznego, który miał być integralną częścią tej platformy. 

Należy przypomnieć, że w 2020 r. przedsiębiorstwo to musiało porzucić projekt Open Network, obecnie widniejący pod nazwą TON po wielu trudnościach oraz pozwie otrzymanym od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). 

Telegram przystał wówczas na porozumienie z regulatorem z USA, które wiązało się m.in. ze zwróceniem inwestorom niezrealizowanych funduszy oraz uiszczeniem grzywny w wysokości 18,5 mln dol. 

Najnowsze partnerstwo między Telegramem a TON otwiera użytkownikom drzwi do projektów związanych z kryptowalutami. Ta nowa funkcja może przyczynić się do dołączenia do ekosystemu cyfrowych aktywów większej ilości osób, dając im możliwość zarządzania swoimi wirtualnymi walutami oraz uczestnictwa w tym ekosystemie.  

Telegram bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.