Tajski SEC banuje meme coiny, fan tokeny oraz NFT | Wiadomości | CrypS.

Tajski SEC banuje meme coiny, fan tokeny oraz NFT

Maciej Żerelik
Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowe

Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uchwaliła nowe zasady dotyczące lokalnych giełd. Regulator zakazał notowania niektórych rodzajów kryptowalut, w tym meme coinów, fan tokenów i niewymiennych tokenów (NFT).

Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła w piątek, że jej zarząd zatwierdził nowe zasady regulujące giełdy kryptowalut. Sekretarz generalny Ruenvadee Suwanmongkol oświadczył, że na posiedzeniu zarządu, które odbyło się 9 czerwca, podjęto nową uchwałę No. Kor Thor. 18/2564. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że giełdy aktywów cyfrowych nie mogą „świadczyć usług związanych z tokenami użytkowymi lub kryptowalutami, które mają którąkolwiek z poniższych cech”:

(1) Meme token: nie ma wyraźnego celu, treści lub fundamentu, a jego cena zależy od trendów w mediach społecznościowych; (2) Fan token: tokenizowany dzięki popularności influencerów; (3) Non-fungible token (NFT).

Według SEC, te rodzaje monet nie mają wyraźnego celu i fundamentów, a zatem nie mają żadnej wartości bazowej. Regulator podkreślił fakt, że meme coiny są napędzane jedynie przez trendy w mediach społecznościowych. Zakaz obejmuje również „cyfrowe tokeny, które są wykorzystywane w transakcji blockchain i emitowane przez giełdy aktywów cyfrowych lub powiązane osoby”.

Chociaż, SEC nie wymienił nazwy żadnych konkretnych monet, możemy się domyślać, że chodzi tu o projekty takie jak Dogecoin (DOGE) czy Shiba Inu (SHIB).

Regulator zaznaczył, że ruch ten ma na celu ochronę inwestorów. Giełdy mają teraz mniej niż 30 dni na dostosowanie się i zmianę swoich zasad notowań. Platformy, które nie zastosują się do wytycznych, będą musiały zapłacić wysokie grzywny lub ryzykować delisting danego tokena. 

Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.