Tajski SEC banuje meme coiny, fan tokeny oraz NFT | Wiadomości | CrypS.

Tajski SEC banuje meme coiny, fan tokeny oraz NFT

Zerelik Maciej
Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowe

Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uchwaliła nowe zasady dotyczące lokalnych giełd. Regulator zakazał notowania niektórych rodzajów kryptowalut, w tym meme coinów, fan tokenów i niewymiennych tokenów (NFT).

Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła w piątek, że jej zarząd zatwierdził nowe zasady regulujące giełdy kryptowalut. Sekretarz generalny Ruenvadee Suwanmongkol oświadczył, że na posiedzeniu zarządu, które odbyło się 9 czerwca, podjęto nową uchwałę No. Kor Thor. 18/2564. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że giełdy aktywów cyfrowych nie mogą „świadczyć usług związanych z tokenami użytkowymi lub kryptowalutami, które mają którąkolwiek z poniższych cech”:

(1) Meme token: nie ma wyraźnego celu, treści lub fundamentu, a jego cena zależy od trendów w mediach społecznościowych; (2) Fan token: tokenizowany dzięki popularności influencerów; (3) Non-fungible token (NFT).

Według SEC, te rodzaje monet nie mają wyraźnego celu i fundamentów, a zatem nie mają żadnej wartości bazowej. Regulator podkreślił fakt, że meme coiny są napędzane jedynie przez trendy w mediach społecznościowych. Zakaz obejmuje również „cyfrowe tokeny, które są wykorzystywane w transakcji blockchain i emitowane przez giełdy aktywów cyfrowych lub powiązane osoby”.

Chociaż, SEC nie wymienił nazwy żadnych konkretnych monet, możemy się domyślać, że chodzi tu o projekty takie jak Dogecoin (DOGE) czy Shiba Inu (SHIB).

Regulator zaznaczył, że ruch ten ma na celu ochronę inwestorów. Giełdy mają teraz mniej niż 30 dni na dostosowanie się i zmianę swoich zasad notowań. Platformy, które nie zastosują się do wytycznych, będą musiały zapłacić wysokie grzywny lub ryzykować delisting danego tokena. 

Tajlandia zamierza wprowadzić nowe przepisy kryptowalutowe
reklama
reklama