USA
Token Trump z pierwszą funkcjonalnością. Czy to podniesie cenę memecoina prezydenta USA?
Strony internetowe z gadżetami marki „Trump” zaczęły akceptować memecoina prezydenta USA, TRUMP, jako opcję płatności. Czy więc token zyska na wartości? Strony internetowe z gadżetami „Trump” akceptują płatności w TRUMP. Okazuje się więc, że memecoin ma faktyczną funkcjonalność. Mimo tego token wzbudza kontrowersje. TRUMP
Decyzja Trumpa doprowadziła do napływu 1,9 mld USD do ETP na kryptowaluty
Produkty giełdowe (ETP) skoncentrowane na kryptowalutach odnotowały znaczny wzrost kapitału. W zeszłym tygodniu wpłynęło do nich aż 1,9 miliarda USD. Na rynek kryptowalutowych produktów giełdowych wpłynęło w zeszłym tygodniu 1,9 mld USD. Zdaniem ekspertów to zasługa Donalda Trumpa. ETP puchną od dolarów W tym
Na rynku krypto pojawił się token Venice AI, dający dostęp do DeepSeek
Venice AI to startup, który umożliwia prywatny dostęp do modelu AI DeepSeek. Może się pochwalić rozwodnioną kapitalizacją na ponad 1 miliarda USD. Wynik ten „wykręcił” w ciągu kilku godzin. Wszystko dzięki swojemu tokenowi. Token Venice AI zapewnia prywatny dostęp do DeepSeek. Wszystko dzieje się
Zwolennik kryptowalut zostaje nowym sekretarzem skarbu USA
Senat USA przegłosował zatwierdzenie nominacji na stanowisko sekretarza skarbu Scotta Bessenta. To polityk znany z prokryptowalutowych poglądów. Scott Bessent został sekretarzem skarbu USA. To polityk, który jest znany z prokryptowalutowych poglądów. Jest też orędownikiem wprowadzania wysokich ceł na produkty spoza USA. Nowy sekretarz skarbu
Polacy stawiają na anonimowość w kwestii kryptowalut. Wyprzedziliśmy Salwador pod względem liczby bitomatów
Bitomaty pozostają jednym z ostatnich dostępnych rozwiązań na rynku kryptowalut, które oferują nam możliwość anonimowego handlu cyfrowym aktywami. W naszym kraju tego typu maszyn jest naprawdę sporo, jeśli spojrzymy na to z globalnej perspektywy. Pod tym względem przegoniliśmy nawet Salwador, czyli państwo, w którym
Elon Musk rozważa wdrożenie technologii blockchain do DOGE
Czy technologia blockchain będzie używana przez nową administrację USA? Wiele na to wskazuje! O takim kroku myśli ponoć Elon Musk. Wszystko w ramach jego inicjatywy DOGE, która ma usprawnić działanie rządu tego kraju. Wiele sugeruje, że administracja USA sięgnie po blockchaina. Nie wiadomo, o
Nasdaq chce wprowadzić kluczową zmianę dot. ETF-a BlackRock na bitcoina
Nasdaq chce zmiany przepisów dot. ETF-ów BTC. Chodzi o wprowadzenie rozwiązania modelu in-kind. O co więc dokładnie? Nasdaq chce zmienić sposób działania ETF-ów BTC. Wprowadzony może zostać model, który pozwala na bezpośrednią wymianę bitcoinów między ETF-em a instytucjami, które z nim współpracują. Wyeliminuje to
Kryptowaluty z USA zwolnione z podatku! Skorzystają na tym XRP i HBAR
Eric Trump, syn Donalda Trumpa, zapowiedział, że kryptowalutowe projekty z USA będą w tym kraju zwolnione z podatku. Eric Trump zapowiedział, że kryptofirmy z USA będą zwolnione z podatków. Wszystko dzieje się w czasie, gdy jego ojciec stara się przeprowadzić w kraju reformy związane
Amerykański gigant bankowy planuje duży ruch w stronę kryptowalut
Morgan Stanley, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, intensywnie przygotowuje się do wejścia na rynek kryptowalut. Jak zapowiada CEO banku, Ted Pick, współpraca z regulatorami będzie kluczowa dla realizacji tego celu. Morgan Stanley planuje rozwój usług związanych z kryptowalutami, ale pod ścisłym nadzorem
MicroStrategy, bitcoin i kontrowersje – wizjonerska firma czy piramida finansowa?
MicroStrategy to dziś jedna z najbardziej znanych firm na świecie. Powodem nie jest jednak jej działalność, ale to, że inwestuje w bitcoiny. W tym tekście przeanalizujemy to, czy strategia, jaką obrał Michael Saylor, jest właściwa, i czy warto dziś kupić akcje jego spółki. MicroStrategy
