Kryptowaluty
Nadchodzi „nowa era handlu opcjami na kryptowaluty”. Coinbase kupuje Deribit za blisko 3 mld USD!
Dowodzona przez Briana Armstronga giełda Coinbase ogłosiła przejęcie Deribit, czyli topowej platformy do tradingu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi. Transakcja ma opiewać na rekordową kwotę, jeżeli chodzi o branżę cyfrowych aktywów. Coinbase przejmie Deribit za kwotę 2,9 miliarda dolarów. Dzięki temu ta pierwsza giełda znacznie poszerzy
7 najgorętszych kryptowalut w maju 2025. W co inwestować?
Po teście najniższych poziomów od niemal pół roku, rynek kryptowalut zanotował w kwietniu mocniejsze odbicie – zyskując ponad 10% – wchodząc w maj również na zielono. Nie wiadomo czy to głównie zasługa wiosny, czy zmienności wywołanej polityką Donalda Trumpa. Jedno jest jednak pewne: na
Giełda Bybit odzyskuje płynność bitcoina po ataku, w którym skradziono 1,5 mld USD
Bybit, jedna z czołowych giełd kryptowalut, zdołała szybko odbudować płynność rynku po ataku hakerskim z lutego br., dając przykład skutecznego zarządzania kryzysem w branży cyfrowych aktywów. W ciągu zaledwie 30 dni Bybit odzyskał większość płynności na rynku bitcoina, obsługując ponad 350 tys. wniosków o
Wieloryby skupują bitcoina, podczas gdy jego kurs przebija 97 000 USD
Dane on-chain wskazują na rosnącą presję akumulacyjną wśród dużych inwestorów, podczas gdy drobni posiadacze bitcoina (BTC) ograniczają swoje zaangażowanie. Czy to zapowiedź kolejnego rajdu cenowego? Duże portfele zgromadziły ponad 81 tys. BTC w ciągu sześciu tygodni, podczas gdy mali inwestorzy wycofują się z rynku,
Marketcap stablecoina od Trumpa wzrósł w kilka dni o 1540%! USD1 melduje się na 5. miejscu największych „stabli”
W ciągu niespełna dwóch miesięcy stablecoin od firmy wspieranej przez Donalda Trumpa znalazł się w ścisłej topce tej klasy kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Zaangażowanie prezydenta USA w ten rynek zamierza wykorzystać Unia Europejska, aby zacieśnić kontrolę nad obywatelami. Stablecoin USD1, za którym stoi
Ledger wprowadza nowy system bezpieczeństwa, by wyeliminować poważny problem
Ledger rozpoczyna nową współpracę z Cyvers Alerts, znaną firmą zajmującą się bezpieczeństwem w środowisku Web3. Partnerstwo ma na celu zintegrowanie innowacyjnej funkcji bezpieczeństwa o nazwie „Transaction Check” z portfelami Ledgera. Ledger ogłosił współpracę z Cyver Alerts. Celem kooperacji jest wprowadzenie w systemie Ledger innowacyjnej
Policja odbiła ojca kryptobiznesmena. Obcięto mu palec!
Jeżeli jesteś kryptobaronem albo twoje dziecko jest, miej się na baczności! Francuska policja właśnie uratowała ojca bogatego przedsiębiorcy z rynku kryptowalut. Wszystko może być jednak częścią szerszego, mrocznego krajobrazu. Francuskie służby uratowały ojca kryptobiznesmena. Wpisuje się to w serię porwań, które miały miejsce w
Vitalik Buterin ma szalony plan dot. zmian w Ethereum. „Będzie proste, jak Bitcoin”
Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, przedstawił plan radykalnego uproszczenia protokołu oraz zwiększenia jego wydajności aż stukrotnie, inspirując się prostotą Bitcoina. Nowa propozycja zakłada zastąpienie Ethereum Virtual Machine (EVM) systemem RISC-V, co może przynieść wzrost wydajności o nawet 100 razy, Buterin chce uczynić Ethereum znacznie prostszym,
USA nie będą kupować BTC. Ekspert wyjaśnia dlaczego
Czy rząd USA może stać się jednym z największych posiadaczy bitcoina (BTC)? Arthur Hayes (współzałożyciel giełdy BitMEX) ma w tej sprawie mocne zdanie. Jego wypowiedź rzuca nowe światło na potencjalne kierunki polityki kryptowalutowej Stanów Zjednoczonych i daje nadzieję posiadaczom altcoinów. USA mają już ponad
Pamiętacie kraniki BTC? Charlie Shrem zapowiada ich powrót
Charlie Shrem, współzałożyciel jednej z pierwszych giełd kryptowalut na świecie, uruchomił stronę internetową mającą na celu przywrócenie popularności kraników z bitcoinami. Użytkownicy mogą zarabiać coiny, rozwiązując różne zadania „CAPTCHA”. Charlie Shrem pracuje nad przywróceniem kraników z BTC. Shrem to kontrowersyjna postać, znana w branży
