Szwajcarski Bank oferuje kryptowalutowe usługi w Hongkongu  | Wiadomości | CrypS.

Szwajcarski Bank oferuje kryptowalutowe usługi w Hongkongu 

Patryk Chodyniecki
hongkong giełdy kryptowalut banki

SEBA to szwajcarski bank specjalizujący się w kryptowalutach. Instytucja ta zdobyła wstępną zgodę od regulatora papierów wartościowych w Hongkongu na działanie w tym regionie.


Teraz bank musi spełnić dodatkowe warunki, aby otrzymać ostateczną decyzję na świadczenie usług związanych z cyfrowymi aktywami dla lokalnych konsumentów.

Szeroki zakres usług oferowanych przez SEBA Bank

Według informacji opublikowanych przez Bloomberg, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w Hongkongu zamierza udzielić szwajcarskiej organizacji uprawnień do prowadzenia działalności związanej z papierami wartościowymi. Obejmuje to oferowanie strukturyzowanych produktów związanych z kryptowalutami oraz zarządzanie cyfrowymi aktywami. SEBA Bank oferuje zarówno tradycyjne usługi finansowe, jak i te związane z kryptowalutami – działając również jako depozytariusz. Klienci mają również możliwość stakingu etheru (ETH), Polkadot (DOT) i Tezos (XTZ).

Rosnące zainteresowanie i plany ekspansji

Amy Yu, to dyrektor wykonawcza na region Azji i Pacyfiku w SEBA Bank. Ostatnimi czasy zauważyła ona rosnące zapotrzebowanie na instrumenty pochodne ze strony firm kryptowalutowych. Dodała, że ostateczna zgoda od regulatorów w Hongkongu powinna nadejść do końca 2023 roku. Bank zamierza również wspierać lokalne firmy kryptowalutowe, które nie mają dostępu do usług maklerskich. SEBA Bank nie kończy swoich azjatyckich ambicji na Hongkongu – Singapur może być kolejnym celem.

Hongkong jako hub dla branży kryptowalutowej

Przyjazna postawa Hongkongu wobec branży kryptowalutowej przyciąga wiele firm związanych z cyfrowymi aktywami. Jeremy Allaire, współzałożyciel i dyrektor generalny Circle, zauważył, że Hongkong chce być ”bardzo znaczącym ośrodkiem dla rynków cyfrowych i stablecoinów”.

Podsumowanie

SEBA Bank jest o krok od legalizacji swoich usług kryptowalutowych w Hongkongu, co może otworzyć nowe możliwości dla lokalnej społeczności z tej branży. Co ciekawe – szwajcarska spółka już od dawna działa w branży krypto, nawet wśród podmiotów z Polski. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść do końca 2023 roku. Miejmy nadzieję, że to otworzy szwajcarski system bankowy dla azjatyckich regionów. 

hongkong giełdy kryptowalut bankireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.