Szef węgierskiego banku centralnego popiera zakaz kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Szef węgierskiego banku centralnego popiera zakaz kryptowalut

Zerelik Maciej
węgry planują obniżenie podatku od kryptowalut o połowę

Gubernator Banku Centralnego Węgier, György Matolcsy, opowiedział się za zakazem handlu kryptowalutami i ich wydobycia.

György Matolcsy, prezes węgierskiego banku centralnego, powiedział dzisiaj, że popiera propozycję rosyjskiego banku centralnego dotyczącą zakazu inwestowania w kryptowaluty. Poparł również propozycję zakazu wydobywania Proof-of-Work, przedstawioną przez jednego z wiodących regulatorów UE w dniu 19 stycznia.

Matolcsy wyraził zaniepokojenie rolą kryptowalut w nielegalnej działalności. Ponadto przedstawił zastrzeżenia co do rozkwitu „piramid finansowych”. Gubernator banku centralnego przytoczył ostrzeżenie Banku Rosji o „bańkach” kiełkujących z „gwałtownego wzrostu i wartości rynkowej kryptowalut… definiowanych głównie przez spekulacyjny popyt na przyszły wzrost”.

Gubernator Matolcsy powiedział, że UE musi zachować jedność, aby zapobiec „powstawaniu nowych piramid i baniek finansowych”. Podkreślił jednak, że obywatele UE, a także firmy, „mogliby posiadać kryptowaluty za granicą”, jeśli organy regulacyjne byłyby w stanie ” monitorować ich portfele.”

Wiceprzewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych, Erik Thedéen, w dniu 19 stycznia opowiedział się za zakazem miningu Proof-of-Work. Powoływał się jednak na inne powody niż prezes Banku Centralnego Węgier. Według niego zakaz kopania kryptowalut jest podyktowany względami środowiskowymi, a nie finansowymi, jak w przypadku Matolcsy’ego.

Matolcsy powtórzył pogląd Banku Rosji, który zaproponował zakaz wydobycia i handlu kryptowalutami. Niemniej jednak, w następnym tygodniu agencje i władze największego na świecie kraju odrzuciły tę propozycję, wybierając zamiast tego regulacje.

W zeszłym tygodniu rosyjskie Ministerstwo Finansów opowiedziało się za legalizacją kryptowalut i umożliwieniem bankom handlu nimi.

węgry planują obniżenie podatku od kryptowalut o połowę
reklama
reklama