Szef węgierskiego banku centralnego popiera zakaz kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Szef węgierskiego banku centralnego popiera zakaz kryptowalut

Redakcja
węgry planują obniżenie podatku od kryptowalut o połowę

Gubernator Banku Centralnego Węgier, György Matolcsy, opowiedział się za zakazem handlu kryptowalutami i ich wydobycia.

György Matolcsy, prezes węgierskiego banku centralnego, powiedział dzisiaj, że popiera propozycję rosyjskiego banku centralnego dotyczącą zakazu inwestowania w kryptowaluty. Poparł również propozycję zakazu wydobywania Proof-of-Work, przedstawioną przez jednego z wiodących regulatorów UE w dniu 19 stycznia.

Matolcsy wyraził zaniepokojenie rolą kryptowalut w nielegalnej działalności. Ponadto przedstawił zastrzeżenia co do rozkwitu “piramid finansowych”. Gubernator banku centralnego przytoczył ostrzeżenie Banku Rosji o “bańkach” kiełkujących z “gwałtownego wzrostu i wartości rynkowej kryptowalut… definiowanych głównie przez spekulacyjny popyt na przyszły wzrost”.

Gubernator Matolcsy powiedział, że UE musi zachować jedność, aby zapobiec “powstawaniu nowych piramid i baniek finansowych”. Podkreślił jednak, że obywatele UE, a także firmy, “mogliby posiadać kryptowaluty za granicą”, jeśli organy regulacyjne byłyby w stanie ” monitorować ich portfele.”

Wiceprzewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych, Erik Thedéen, w dniu 19 stycznia opowiedział się za zakazem miningu Proof-of-Work. Powoływał się jednak na inne powody niż prezes Banku Centralnego Węgier. Według niego zakaz kopania kryptowalut jest podyktowany względami środowiskowymi, a nie finansowymi, jak w przypadku Matolcsy’ego.

Matolcsy powtórzył pogląd Banku Rosji, który zaproponował zakaz wydobycia i handlu kryptowalutami. Niemniej jednak, w następnym tygodniu agencje i władze największego na świecie kraju odrzuciły tę propozycję, wybierając zamiast tego regulacje.

W zeszłym tygodniu rosyjskie Ministerstwo Finansów opowiedziało się za legalizacją kryptowalut i umożliwieniem bankom handlu nimi.

węgry planują obniżenie podatku od kryptowalut o połowęreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.