Syn Georga Busha dostał 300 tysięcy USD za spotkanie z OneCoin | Wiadomości | CrypS.

Syn Georga Busha dostał 300 tysięcy USD za spotkanie z OneCoin

Michał Misiura
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Jak donosi portal Law360, Neil Bush był dwukrotnie przesłuchiwany w sprawie. Akta sądowe postępowania toczącego się przeciwko adwokatowi piramidy finansowej, wskazują na to, że syn prezydenta otrzymał 300 tysięcy dolarów za udział w spotkaniu z twórczynią OneCoina – Rują Ignatov. 

Mark Scott, adwokat sądzony za pranie pieniędzy pochodzących z piramidy finansowej OneCoin, utrzymuje że nie wiedział, że bierze udział w nielegalnym przedsięwzięciu. Jako dowód na to, że uważał swojego pracodawcę za uczciwą firmę, przytoczył informacje o spotkaniu z Rują Ignatov, w którym brał udział syn byłego prezydenta Georga HW Busha. Scott twierdzi, że był to dla niego dowód na wiarygodność OneCoina.

Neil Bush jest inwestorem należącym do zarządu firmy, której właścicielem jest bogaty chiński biznesmen dr. Hui Chi Ming, który był trzecią osobą obecną na spotkaniu z Rują Ignatov. Scott i broniący go zespół adwokatów, twierdzą że spotkanie miało dotyczyć wspólnej inwestycji w pola naftowe na Madagaskarze. Przedmiotem rozmowy była umowa warta 60 mln dolarów, do której ostatecznie nie doszło. Za udział w spotkaniu Neil Bush miał zainkasować 300 tysięcy dolarów. W związku z tym był dwukrotnie wzywany przez sędziego prowadzącego sprawę adwokata OneCoin.

Sprawa wielomilardowej piramidy finansowej, której zasięg wciąż nie jest w pełni znany, może skrywać jeszcze nie jeden ciekawy wątek. Twórczyni i mózg oszustwa, obywatelka Bułgarii Ruja Ignatov, pozostaje na wolności. Według zeznań jej brata Konstantina, podczas ucieczki miała pojawić się w Atenach.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.