Stowarzyszenie Blockchain Polska z nowym prezesem | Wiadomości | CrypS.

Stowarzyszenie Blockchain Polska z nowym prezesem

Albert Czajkowski
stowarzyszenie blockchain polska

Działające od 2018 roku Stowarzyszenie Blockchain Polska ogłosiło zmianę na stanowisku prezesa. Ustępuje z niego Bartosz Bilicki, a na jego miejsce wchodzi długoletni działacz stowarzyszenia – Marcin Rzetecki. Zespół zapowiada również powiew świeżości i nowe wydarzenia, które zostaną ogłoszone już niedługo.


Początki Stowarzyszenia Blockchain Polska

Zapewne wielu z Was kojarzy czym jest Stowarzyszenie Blockchain Polska. Jeśli jednak słyszymy o nim po raz pierwszy, warto przypomnieć jak to się zaczęło.

Blockchain Polska powstało w 2018 roku i zostało założone przez Bartosza Bilickiego i Marcina Rzeteckiego w Poznaniu, przy okazji organizacji pierwszego meetupu “Blockchain Business”. Szybko okazało się, że podobne spotkania fanów tej technologii są potrzebne również w innych miastach m.in. Łodzi, Gdyni, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu czy Gnieźnie. Pojawiły się też akcenty zagraniczne, w tym kilkukrotnie organizowana edycja berlińska. Łącznie Blockchain Polska zorganizowało kilkadziesiąt różnych wydarzeń, dostarczając tym samym wiedzę i kontakty tysiącom osób z Polski i zagranicy.

W ślad za wydarzeniami Blockchain Business, kierowanymi dla biznesu, powstały kolejne formaty – Blockchain Girls (inicjatywa aktywizująca społeczność kobiet, kierowana przez Paulinę Paprzycką), czy Blockchain Devs (seria wydarzeń skierowana do developerów i społeczności technicznej). W grudniu 2019 jako wynik współpracy z organizacją Blockchain4everyone udało się także zorganizować w Warszawie największy w Polsce hackathon dotyczący technologii łańcucha bloków. 

Wśród prelegentów na wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie pojawiały się znane postacie ze świata blockchain, zarówno z Polski jak i zza granicy. Byli to m.in. przedstawiciele takich organizacji jak: Ministerstwo Cyfryzacji, SAP, IBM, Oracle, AXA, KPMG, Si-Consulting, Alior Bank, PKO BP, Microsoft czy Google. 

Blockchain Business Poznań
Wydarzenie Blockchain Business w Poznaniu

Coś się kończy – coś zaczyna

Po czterech latach działania w strukturach Blockchain Polska, Bartosz Bilicki, dotychczasowy prezes Stowarzyszenia, poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa.

Był to dla mnie ogromny zaszczyt budować Stowarzyszenie od samego początku i współpracować ze wspaniałymi ludźmi. Z pewnością nie będę w stanie wymienić wszystkich osób, ale warto wspomnieć chociażby wysiłki: Marcina Rzeteckiego, dr Agaty Slater, Macieja Krasowskiego, Pawła Rytelewskiego, Olgi Brzeżeckiej, Cezarego Lecha, Karola Modrzejewskiego, Rafała Bilickiego, czy Macieja Tomkiewicza. – wspomina Bartosz Bilicki

Zapytany o kolejne plany odpowiada:

Zdecydowanie dalej będę wspierał Stowarzyszenie. Budowanie organizacji ma wiele wspólnego z biegiem sztafetowym, w którym sukces zależy od wysiłku wielu osób. Przebiegłem swój dystans wkładając dużo energii – bez lęku, a nawet z ekscytacją przekazuję pałeczkę Marcinowi Rzeteckiemu, który zna organizację od podszewki. Jestem przekonany, że razem z Agatą Slater i pozostałymi członkami pokierują organizacją w sposób profesjonalny. Biznesowo również nie rozstaję się z technologią blockchain – w 100% skupiam się na dynamicznie rozwijającej się idei tokenizacji sztuki w ramach startupu SmartVerum, które pozostanie partnerem Blockchain Polska.

Rzetecki i Bilicki
Bartosz Bilicki i Marcin Rzetecki

Marcin Rzetecki nowym prezes Stowarzyszenia Blockchain Polska

Marcin Rzetecki do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia. Był zaangażowany w życie organizacji od samego początku jej istnienia i koncentrował się głównie na współpracy zagranicznej. Rzetecki posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w krajowej i międzynarodowej branży IT, a z branżą blockchain jest związany od 2017 roku. Uczestniczył jako prelegent w wielu konferencjach blockchainowych, m.in w: European Blockchain Week 2021, Blockchain Innovation Zurich,  Blockchain Business Berlin, Romania Blockchain Summit czy Cryptocurrency World Expo Warszawa.

W styczniu tego roku Rzetecki dołączył do Stowarzyszenia Bitcoin dla BSV, będąc odpowiedzialnym za budowanie relacji i sieci kontaktów z przedsiębiorstwami i programistami w całej Polsce i Europie Środkowej. Jest również współzałożycielem start-upu Mysa, łączącego branżę nieruchomości z technologią blockchain i AI.

Serdecznie dziękuję Bartoszowi oraz pozostałym członkom zarządu za okazane zaufanie, powierzając mi rolę prezesa zarządu Stowarzyszenia Blockchain Polska. Jest to wielka odpowiedzialność. Liczę jednak na to, że przy czynnym wsparciu wszystkich osób zaangażowanych wykorzystamy ogromny potencjał, który tkwi w Stowarzyszeniu Blockchain Polska oraz z sukcesem będziemy realizować ambitne cele jakie sobie postanowiliśmy.

Stowarzyszenie Blockchain Polska przyspiesza

Końcówka 2021 roku to intensywne prace nad reaktywacją Stowarzyszenia i zbudowaniem nowej roadmapy. Kwartał Q1 był bardzo intensywny dla całego zespołu ale zarazem bardzo owocny w wydarzenia, pozyskanie nowych partnerstw oraz pogłębienie współpracy z innymi Stowarzyszeniami z Europy.

Wszystkie te informacje ogłosimy niebawem na naszej stronie oraz na naszych mediach społecznościowych – obiecuje Marcin Rzetecki.

Na pewno to wszystko nie byłoby możliwe bez Agaty Slater, Karola Modrzejewskiego, a także nowych członków zespołu Stowarzyszenia –  Aleksandry Łoś, Dominika Bieniarza, Marty Myha, Pauliny Paprzyckiej, Piotra Krogulskiego, Bartka Juraszka, Adama Leśnikowskiego, Michała Cholewinskiego i wielu innych osób.

stowarzyszenie blockchain polskareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.