Środki skradzione z Ronina zostały przeniesione do sieci Bitcoin | Wiadomości | CrypS.

Środki skradzione z Ronina zostały przeniesione do sieci Bitcoin

Mariusz Przepiórka
hackerzy z mostu roning przenieśli środki do btc

Hakerzy, którzy zaatakowali most Ronin przenieśli skradzione aktywa z sieci Ethereum do sieci Bitcoin. Takimi ustaleniami podzielił się analityk i deweloper blockchain, ukrywający się na Twitterze pod pseudonimem ₿liteZero.


Przypomnijmy, że po włamaniu do mostu Ronin w marcu tego roku hakerzy wyprowadzili USDC i ETH o wartości 625 mln USD do opartej na Ethereum mieszarki kryptowalutowej Tornado Cash, utrudniając władzom śledzenie przepływu środków. Tornado jednak nie było ostatnim przystankiem, ponieważ hakerzy podjęli dalsze kroki w celu utrudnienia prześledzenia transakcji.

Analityk blockchain stwierdził, że po tym, jak hakerzy wycofali środki z Tornado Cash, wysłali około 6250 ETH (20,7 mln USD) na scentralizowane giełdy, takie jak Binance, Huobi i FTX, a następnie przekazali je do północnokoreańskiej mieszarki krypotwalutowej Blender.

Władze USA nakładają sankcje na Blender

W maju Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych nałożył sankcje na adresy związane z Blender, wskazując, że mieszarka pomogła hakerom w przetworzeniu ponad 20,5 mln USD skradzionych z Ronina.

Co ciekawe, ₿liteZero stwierdził, że większość z adresów Blender objętych sankcjami została wykorzystana przez hakerów do przesłania środków po wypłacie z giełd. Śledząc transakcje, analityk stwierdził, że łączna wartość środków wycofanych z giełd wyniosła 20,72 mln USD, co jest zgodne z zarzutami amerykańskiego Deaprtamentu Skarbu.

Hakerzy przekonwertowali resztę aktywów na renBTC za pomocą 1inch lub Uniswap. renBTC jest opakowanym bitcoinem w sieci Ethereum zasilanym przez protokół Ren. Ponieważ Ren umożliwia przepływ wartości między blockchainami, hakerzy byli w stanie przenieść aktywa z Ethereum do sieci Bitcoin. Następnie wysłali większość funduszy do mieszarek kryptowalut, takich jak ChipMixer i Blender.

hackerzy z mostu roning przenieśli środki do btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.