MetaMask stworzy portfel dla inwestorów instytucjonalnych | Wiadomości | CrypS.

MetaMask stworzy portfel dla inwestorów instytucjonalnych

Zerelik Maciej
metamask inwestorzy instytucjonalni

MetaMask jest popularnym portfelem Ethereum, który chce wciągnąć inwestorów instytucjonalnych z całego świata do ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFi). Aby to zrobić, firma wkrótce uruchomi nową instytucjonalną wersję portfela.

Instytucjonalne innowacje

MetaMask sam w sobie jest popularnym portfelem, szczycącym się ponad 1 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. W październiku tego roku rozszerzył on swoją ofertę, umożliwiając dokonywanie swapów tokenów.

ConsenSys Developers jaki czas temu zauważyło, że profesjonalne firmy tradingowe uważają protokoły DeFi za zbyt mało wydajne. Firma zwróciła uwagę na brak solidnych usług podatkowych, księgowych i raportowania P&L.

Jako że samo ogłoszenie stwierdzało, że ulepszona wersja portfela jest przeznaczona specjalnie dla powierników i firm tradingowych, dostarczenie różnych nowych funkcji będzie mile widziane przez graczy instytucjonalnych. Wśród nich znajdą się pożyczki, swapy, kredyty i inwestycje w aplikacjach Ethereum. Ponadto portfel zapewni swoim użytkownikom najwyższe bezpieczeństwo, funkcje operacyjne, a nawet sprawozdawcze, które są niezbędne przy profesjonalnym handlu DeFi.

MetaMask przyciągnie dużych graczy

Jako pierwsza nowy portfel wykorzysta firma powiernicza Curv. Curv zintegruje portfel MetaMask ze swoim nowym produktem DeFi. Ten z kolei będzie wykorzystywany przez dotychczasowych klientów firmy. Przykładem dużych graczy, z którymi współpracuje Curv, jest eToro.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Curv – Itay Malinger podkreślił rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania DeFi klasy instytucjonalnej. Wg niego są one potrzebne, ponieważ firmy muszą korzystać teraz z MetaMaska na poziomie detalicznym. Jedyną inną opcją dla instytucjonalnych graczy jest tworzenie niestandardowych integracji z różnymi aplikacjami.

Wraz z pojawieniem się nowego portfela, ConsenSys Codefi uruchomi także program Early Adopter. Program ten pozwoli wybranej liczbie powierników, partnerów i instytucjonalnych firm handlowych uzyskać wcześniejszy dostęp do produktu. Tutaj wybrani klienci będą również mogli pomóc w kształtowaniu jego specyficznych cech.

Wcześniej w tym roku MetaMask uruchomił mobilną wersję swojego portfela. Ponadto, firma zaktualizowała portfel Web3 Browser Wallet do wersji 8.0. W aktualizacji został wprowadzony szereg nowych funkcji m.in. możliwość wyboru jednego (lub kilku) kont, które są powiązane z konkretną stroną internetową.

metamask inwestorzy instytucjonalni
reklama
reklama