Sprawa upadku Terra LUNA: policja dokonuje nalotu na 7 giełd kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Sprawa upadku Terra LUNA: policja dokonuje nalotu na 7 giełd kryptowalut

Mariusz Przepiórka
terra luna

Południowokoreańscy prokuratorzy, którzy prowadzą śledztwo w sprawie Terraform Labs mieli wydać nakaz przeszukania i zajęcia majątku w 15 firmach, w tym w 7 giełdach kryptowalut.


Według doniesień News1 Korea, zespół śledczych przeprowadził nalot na biura Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit i Gopax, a także inne firmy mogące mieć związek z upadkiem Terra. Według informacji koreańskich mediów, władze miały uzyskać dane związane z transakcjami TerraUSD (dawniej UST) i Terra (LUNA) – obecnie Luna Classic (LUNC) – w których około 200 000 koreańskich inwestorów poniosło straty po poważnej dewaluacji cen tokenów i późniejszym upadku Terry.

Media wskazują, że niektóre ofiary upadku Terry i utraty stabilności UST wyznaczyły lokalną firmę prawniczą L.K.B. & Partners do reprezentowania ich w pozwie przeciwko Terraform Labs i jej współzałożycielowi Do Kwonowi. Poszkodowani zarzucają firmie popełnienie oszustwa. Ponad 100 osób, które złożyły skargi do prokuratury poniosło straty o łącznej wartości około 8 mln USD.

– Oskarżeni nie poinformowali odpowiednio o błędach projektowych i wadach algorytmu podczas projektowania i emisji monet Luna i Terra. Byli w zmowie, aby przyciągnąć inwestorów – powiedział rzecznik L.K.B. & Partners.

Szerokie implikacje dla branży kryptowalutowej

Po upadku UST i LUNA południowokoreański urząd skarbowy nałożył na Terraform Labs i Kwona karę w wysokości 78 mln USD związaną z uchylaniem się od płacenia podatków. Ustawodawcy w tym kraju wezwali również Kwona do zabrania głosu na przesłuchaniu parlamentarnym dotyczącym wydarzeń związanych z upadkiem Terra i utratą zabezpieczenia UST.

Siedziba firmy znajduje się w Korei Południowej, jednak wydarzenia związane z Terraform Labs i upadkiem jej tokenów miały szerokie implikacje dla przestrzeni kryptowalutowej. W Stanach Zjednoczonych inwestorzy dotknięci upadkiem UST i LUNA zasugerowali podjęcie działań prawnych przeciwko aplikacji do generowania zysków Stablegains w związku z utratą zdeponowanych środków o wartości 44 mln USD. W ekosystemie Terra LUNA było tworzone też wiele innych aplikacji i projektów.

terra lunareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.