Spada liczba krypto hacków, jednak rośnie ilość ataków na DeFi | Wiadomości | CrypS.

Spada liczba krypto hacków, jednak rośnie ilość ataków na DeFi

Maciej Zerelik
hacki 2020 kryptowaluty

W 2020 roku spadła liczba przestępstw powiązanych z kryptowalutami. Jednak jak wynika z nowego raportu Ciphertrace, niektóre sektory np. DeFi, stały się nową płaszczyzną działalności przestępczej.

Reuters, w dniu 10 listopada powołując się na firmę analityczną CipherTrace, ogłosił, że łączne straty spowodowane kradzieżami, włamaniami i oszustwami w branży kryptowalut spadły z 4,4 mld dolarów w 2019 roku do 1,8 mld dolarów w pierwszych 10 miesiącach roku 2020.

Dyrektor generalny CipherTrace, Dave Jevans, stwierdził, że ogólny spadek aktywności przestępczej jest wynikiem zwiększenia środków bezpieczeństwa:

„To, co widzieliśmy, to fakt, że giełdy i inne podmioty działające w branży kryptowalut wdrożyły więcej procedur bezpieczeństwa. […] Przyjęli oni wytyczne i wdrożyli procedury, aby lepiej zabezpieczyć swoje fundusze. Więc będziecie widzieć mniej masowych włamań.”

Wzrost liczby ataków na DeFi

Pomimo znacznego spadku liczby krypto przestępstw, CipherTrace odnotował znaczny wzrost liczby ataków powiązanych z DeFi. Jeszcze w 2019 roku ich działalność była niezauważalna, a obecnie odpowiadają za 20% wszystkich skradzionych środków. W raporcie stwierdzono:

„Przestępców przyciągnął boom na DeFi, co doprowadziło w tym roku do największej liczby włamań do tego sektora”.

Jevans powiedział, że branża DeFi stała się również „rajem dla osób piorących pieniądze”. Ponieważ projekty DeFi są z założenia zdecentralizowane, często brakuje im narzędzi weryfikacji bezpieczeństwa, tak jak w projektach scentralizowanych.

„Firmy i osoby prywatne pospieszyły z wprowadzeniem na rynek produktów DeFi, które nie przeszły weryfikacji i walidacji bezpieczeństwa. […] Teraz ludzie zauważają, że w tym tkwi pewna słabość”.

– powiedział Jevans.

Najnowsza analiza przeprowadzona przez CipherTrace potwierdza wcześniejsze doniesienia, że w 2020 r. zmniejszyła się ilość krypto hacków. Pod koniec miesiąca Atlas VPN opublikował podobne badanie. Sugerowało ono, że w I poł. 2020 roku liczba powiązanych z blockchainem ataków spadła 3-krotnie, w porównaniu z rokiem 2019.

hacki 2020 kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.