Raport: W 2020 roku spadła ilość krypto hacków | Wiadomości | CrypS.

Raport: W 2020 roku spadła ilość krypto hacków

Maciej Żerelik
kryptowaluty hacki blockchain

Jak podał nowy raport, w 2020 roku, spadła ilość kryptowalutowych oraz blockchainowych ataków hakerskich.

Według danych przeanalizowanych przez dostawcę VPN – Atlas VPN, liczba krypto hacków w pierwszej połowie 2020 roku – w porównaniu z tym samym okresem roku 2019 – spadła ponad trzykrotnie. Dane te są częścią raportu opublikowanego przez Atlas VPN w dniu 28 października.

Według Atlas VPN, rok 2019 był rekordowym rokiem dla blockchainowych hakerów. W pierwszej połowie roku udało im się przeprowadzić 94 udane ataki. W pierwszej połowie 2020 roku było ich tylko 31.

wykres raport VPN Atlas

Według całego raportu, w 2019 r. przeprowadzono 133 udane ataki hakerskie na blockchainowe sieci.

Korzystając z danych historycznych, analitycy Atlas VPN zasugerowali, że liczba ataków na sieci typu blockchain będzie nadal spadać, stwierdzając:

„Ponieważ rok 2020 jeszcze się nie skończył, możemy spodziewać się kolejnych ataków związanych z blockchainem przed końcem roku. Niemniej jednak, na podstawie danych historycznych, wydaje się, że rok 2020 nie osiągnie rekordowej wysokości z zeszłego roku, a hacki blokchainowe pozostaną na minusie”.

Według raportu, od 2009 roku hakerzy podczas 330 hacków, ukradli 13,6 mld dolarów. Atlas VPN stwierdził, że najbardziej skuteczne były ataki skierowane na zdecentralizowane aplikacje oparte na EOS. Następne w kolejce po dAppach EOS znalazły się krypto giełdy, portfele, i DAppy oparte na blockchainie Ethereum.

Łączna liczba oszustw i kradzieży związanych z kryptowalutami, w 2019 roku spowodowała straty w wysokości 4,4 mld USD. Dla porównania, w 2018 roku hakerzy ukradli około 1,7 miliarda dolarów.

kryptowaluty hacki blockchainreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.