Elon Musk ponownie wpływa na rynek kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk ponownie wpływa na rynek kryptowalut

Konrad Juszczyk
Elon Musk ponownie wpływa na rynek kryptowalut

Bitcoin (BTC) i reszta kryptowalut spadła dziś po tym, jak dyrektor generalny Tesli opublikował tajemniczy tweet wskazujący na zerwanie z największą kryptowalutą.

Kolejne manipulacje rynkiem

Założyciel Tesli opublikował mema z cytatem piosenki Linkin Park „In the End” tagując Bitcoina i dodając emoji złamanego serca. Społeczność kryptograficzna odebrała najnowszy tweet Muska jako znak, że miliarder w jakiś sposób zdystansował się od bitcoina, prowadząc ponownie do strat cenowych na całym rynku kryptowalut. Według CoinMarketCap wszystkie aktywa z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji rynkowej znalazły się w czerwonej strefie.

Warto podkreślić, że Bitcoin spadł już o ponad 40% z rekordowego poziomu 64,801 USD osiągniętego 14 kwietnia. Największa kryptowaluta spadła drastycznie w zeszłym miesiącu po tym, jak Tesla usunęła bitcoin jako środek płatniczy, powołując się na obawy związane z ochroną środowiska. Ostatni tweet Muska tylko wzmocnił te obawy. Dane dostarczone przez platformę analityczną Skew pokazują, że rynek opcji jest nastawiony na niedźwiedzich inwestorów.

Skew analityka

Rynek aktywów cyfrowych jest niezwykle wrażliwy na komunikaty przedsiębiorców, w prasie pojawia się nawet określenie „efekt Elona Muska”, co oznacza wzrost lub spadek aktywów po tym, jak wspomniał o nich szef Tesli. Założyciel największej giełdy, jaką jest Binance, Changpeng Zhao na tle dzisiejszych wydarzeń radzi, aby nie dać się zmanipulować i trzymać swoje pozycje.

Elon Musk ponownie wpływa na rynek kryptowalut
reklama
reklama