Sotheby's sprzeda manuskrypt z pierwszą wzmianką o terminie "metaverse" | Wiadomości | CrypS.

Sotheby’s sprzeda manuskrypt z pierwszą wzmianką o terminie “metaverse”

Redaktor: Michał Misiura
Decentraland ma 379 aktywnych użytkowników

Rękopis kultowej powieści Neala Stephensona “Snow Crash” (Zamieć) trafił na aukcję w Sotheby’s. W dziele tym podobno po raz pierwszy pojawił się termin “metaverse”.


Na aukcji znajdzie się między innymi praca artysty Tony’ego Sheedera przygotowana we współpracy z pisarzem fantasy przy koncepcyjnej powieści graficznej Dioxin Posse, która stała się inspiracją dla Snow Crash.

Wystawiona jest również kopia miecza z powieści autorstwa Wētā Workshop, w komplecie z NFT i szeregiem innych przedmiotów.

snow crash

Sotheby’s przypomniało, że Snow Crash pomogło również spopularyzować termin “avatar”. James Cameron uznał dzieło za główną inspirację dla swojej twórczości. Dom aukcyjny napisał w oświadczeniu:

Wizja Stevensona o hiperkapitalistycznej, postnarodowej, arcyliberalnej przyszłości może być fikcją, ale oczekuje się, że, można powiedzieć, posłużyła jako kod źródłowy dla znacznej części współczesnego świata – od metaveerse po kryptowaluty, komputery mobilne, rzeczywistość rozszerzoną i wiele innych.

Eksperci Sotheby’s oczekują, że manuskrypt zostanie sprzedany za około 40 000-60 000 dolarów.

Decentraland ma 379 aktywnych użytkownikówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.