Solana wydała funkcję, dzięki której można dokonywać płatności na tym blockchainie z każdej strony www | Wiadomości | CrypS.

Solana wydała funkcję, dzięki której można dokonywać płatności na tym blockchainie z każdej strony www

Solana

Fundacja Solana wprowadza innowacyjną funkcję umożliwiającą realizację transakcji kryptograficznych na dowolnej stronie internetowej za pomocą linków blockchain. Jak działa Solana Actions oraz jakie korzyści niesie ona dla użytkowników?


  • Solana Actions i linki blockchain pozwalają na przeprowadzanie transakcji kryptograficznych bez opuszczania danej strony internetowej,
  • Nowa funkcja może być wykorzystana do finansowania społecznościowego, zakupów online, głosowania oraz innych interakcji w sieci.

Nowa funkcja Solany

25 czerwca br. Fundacja Solany ogłosiła wprowadzenie nowej funkcji – Solana Actions oraz linków blockchain. Dzięki temu rozwiązaniu dowolna strona internetowa, która wyświetla adres URL, może przeprowadzać transakcje na Solanie. 

Chris Osborn (założyciel Dialect) wyjaśnia, że z nową funkcją użytkownicy mogą kupować NFT, dawać napiwki twórcom, otrzymywać pieniądze, głosować, czy dokonywać wymiany – wszystko to bez opuszczania strony internetowej, na której znajdą się odpowiednie linki. 

Dialect, firma stojąca za narzędziami programistycznymi wspierającymi Actions, udostępnia zestawy do tworzenia oprogramowania oraz hostowane na własnym serwerze witryny.

Bezpieczeństwo i zaufanie

Bezpieczeństwo użytkowników jest priorytetem dla Fundacji Solany. Nowa funkcja umożliwia użytkownikom włączenie obsługi portfela przy korzystaniu z zaufanych zdecentralizowanych aplikacji (dApps). 

W momencie pierwszego połączenia portfela z nieznanym interfejsem API, użytkownicy zobaczą standardowy monit “połącz się z witryną”. Jeżeli dana domena była wcześniej połączona z portfelem, zwiększa to zaufanie do niej. Wszystkie transakcje Action są symulowane przed wykonaniem, co dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa, na liście partnerów Solany znajdują się zaufane domeny takie jak Jupiter, Helium, Truffle, Phantom i Backpack. Te działania mają na celu ochronę użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami.

Dynamiczny wzrost Solany w 2024 roku

Blockchain Solany odnotował znaczny wzrost aktywności w ostatnich miesiącach. Dzięki niższym opłatom stał się atrakcyjnym miejscem dla memecoinów oraz zdecentralizowanych protokołów.  W raporcie od Pantera Capital z maja 2024 r. odnotowano, że Solana odpowiadała za 85% wszystkich nowych tokenów na zdecentralizowanych giełdach (DEX), co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z 50% rok wcześniej. 

Ten dynamiczny rozwój jest wynikiem rosnącej aktywności detalicznej napędzanej przez memecoiny oraz innowacje technologiczne wprowadzane przez Fundację Solana. Dzięki Solana Actions i linkom blockchain, Solana umacnia swoją pozycję jako lider w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, oferując użytkownikom nowe możliwości interakcji i transakcji w cyfrowym świecie.

Solanareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.