SEC odpowiada na wnioski o bitcoin ETF. Podmioty błyskawicznie dokonują jego aktualizacji | Wiadomości | CrypS.

SEC odpowiada na wnioski o bitcoin ETF. Podmioty błyskawicznie dokonują jego aktualizacji

SEC

W opinii amerykańskiego regulatora rynku papierów wartościowych wnioski złożone przez Nasdaq i Cboe w imieniu różnych instytucji ubiegających się o pozwolenie na uruchomienie ETF-ów na BTC dla rynku spot nie są wystarczająco jasne i wyczerpujące.


Zdaniem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w dokumentach związanych z funduszami inwestycyjnymi na bitcoina dla rynku kasowego brakowało informacji, które w pełni rozwiałyby jej wszelkie obawy. Nie oznacza to jednak, że organ ten wydał już czerwone światło dla takich ETF-ów. 

Wnioski o ETF-y na BTC nie są wyczerpujące, według SEC

Amerykański regulator odniósł się do wniosków o bitcoinowe ETF-y dla rynku spot, jakie otrzymał od Nasdaq i Cboe w imieniu wielu firm zainteresowanych uruchomieniem takich funduszy. Zaznaczył przy tym, iż wymagają one aktualizacji i wzbogacenia o pewne dane. 

Kluczowym szczegółem, o którym wspomniał SEC, był podobno brak informacji na temat umów o udostępnianiu nadzoru zawartych z bitcoinowymi giełdami, mającymi na celu ochronę produktów ETF. Firmy chcące uruchomić taki fundusz inwestycyjny powinny wymienić platformy kryptowalut, z którymi zamierzają współpracować, w ramach wykrywania oszustw.  

Rynek kryptowalut nieznacznie zareagował na wieści o dodatkowych wymaganiach ze strony SEC. Warto zauważyć, że kursy czołowych wirtualnych walut doznały widocznego ożywienia po tym, gdy w połowie czerwca br. starania o ETF na BTC dla rynku spot rozpoczął BlackRock

Firmy aktualizują swoje wnioski o ETF-y

Los bitcoinowych ETF-ów dla rynku kasowego nie jest jeszcze przesądzony. Choć komentarze ze strony SEC mogły zostać odebrane w negatywny sposób, warto podkreślić, iż żadna decyzja jeszcze nie zapadła. 

Wobec uwag otrzymanych od organu regulacyjnego wiele przedsiębiorstw zaczęło aktualizować swoje wnioski. W tym gronie znalazła się największa amerykańska giełda opcji – Cboe. W piątek ponownie złożyła ona bowiem pięć propozycji ETF-ów  po tym, gdy SEC zażądało więcej informacji. We wszystkich wnioskach zaznaczyła, iż reprezentowane przez nią przedsiębiorstwa podejmą współpracę z kryptowalutową giełdą Coinbase

Mimo dostarczenia dodatkowych danych nie ma pewności, że będą one zgodne ze standardami SEC. Regulator ten dotychczas odrzucał wszystkie podobne wnioski o kryptowalutowe ETF-y dla rynku spot. 

SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.