Sklep Apple blokuje aktualizację portfela Gnosis Safe | Wiadomości | CrypS.

Sklep Apple blokuje aktualizację portfela Gnosis Safe

Mariusz Przepiórka
Sklep Apple blokuje aktualizację portfela Gnosis Safe

Według doniesień medialnych, sklep App Store firmy Apple blokuje aktualizację aplikacji portfela kryptowalutowego Gnosis Safe. Przyczyną ma być rzekoma możliwość obsługi tokenów NFT, które nie zostały zakupione w aplikacji.

Lukas Schor – programista w firmie dostarczającej oparty na Ethereum portfel kryptowalutowy Gnosis Safe – ujawnił, że firma napotkała problemy, gdy na początku tego miesiąca przesłała zaktualizowaną wersję swojej aplikacji do sklepu z aplikacjami dla systemu IOS. Schor zauważył 14 września, że choć aktualizacja nie miała nic wspólnego z tokenami NFT, App Store oznaczył przykładowy obraz, który wyświetlał NFT w sekcji opisu aplikacji, mimo że był on dostępny od wielu miesięcy.

Aplikacja jest nadal widoczna w sklepie wraz z obrazem wyświetlającym NFT, jednak wydaje się, że Apple blokuje aktualizację ze względu na wytyczne dotyczące treści cyfrowych. Według zrzutów ekranu udostępnionych przez Schora, gigant technologiczny stwierdził, że choć NFT nie są wyszczególnione w wytycznych spółki, aplikacje nie mogą oferować dostępu do treści cyfrowych zakupionych poza App Store.

Gnosis nie zamierza rezygnować z obsługi NFT

Zasadniczo oznacza to, że aplikacje nie mogą świadczyć żadnych usług związanych z NFT, chyba że są zintegrowane z metodami płatności Apple. W mailu przesłanym przez Apple do Gnosis czytamy m.in., że jeśli firma nie zdecyduje się na wprowadzenie możliwości dokonywania zakupów w aplikacji, należy zmienić aplikację tak, aby nie umożliwiała dostępu do wcześniej zakupionych treści cyfrowych.

Schor stwierdził, że Gnosis złoży odwołanie od tej decyzji i wezwał firmę Apple do sprecyzowania swoich wytycznych dotyczących NFT. Zasugerował również, że firma nie ma planów wycofania wsparcia dla NFT w swojej aplikacji, podkreślając, że swobodny dostęp do Web3 jest podstawową wartością Gnosis, dlatego usunięcie NFT z aplikacji nie wchodzi w grę.

Sklep Apple blokuje aktualizację portfela Gnosis Safereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.