Sklep Apple blokuje aktualizację portfela Gnosis Safe | Wiadomości | CrypS.

Sklep Apple blokuje aktualizację portfela Gnosis Safe

Mariusz Przepiórka
Sklep Apple blokuje aktualizację portfela Gnosis Safe

Według doniesień medialnych, sklep App Store firmy Apple blokuje aktualizację aplikacji portfela kryptowalutowego Gnosis Safe. Przyczyną ma być rzekoma możliwość obsługi tokenów NFT, które nie zostały zakupione w aplikacji.

Lukas Schor – programista w firmie dostarczającej oparty na Ethereum portfel kryptowalutowy Gnosis Safe – ujawnił, że firma napotkała problemy, gdy na początku tego miesiąca przesłała zaktualizowaną wersję swojej aplikacji do sklepu z aplikacjami dla systemu IOS. Schor zauważył 14 września, że choć aktualizacja nie miała nic wspólnego z tokenami NFT, App Store oznaczył przykładowy obraz, który wyświetlał NFT w sekcji opisu aplikacji, mimo że był on dostępny od wielu miesięcy.

Aplikacja jest nadal widoczna w sklepie wraz z obrazem wyświetlającym NFT, jednak wydaje się, że Apple blokuje aktualizację ze względu na wytyczne dotyczące treści cyfrowych. Według zrzutów ekranu udostępnionych przez Schora, gigant technologiczny stwierdził, że choć NFT nie są wyszczególnione w wytycznych spółki, aplikacje nie mogą oferować dostępu do treści cyfrowych zakupionych poza App Store.

Gnosis nie zamierza rezygnować z obsługi NFT

Zasadniczo oznacza to, że aplikacje nie mogą świadczyć żadnych usług związanych z NFT, chyba że są zintegrowane z metodami płatności Apple. W mailu przesłanym przez Apple do Gnosis czytamy m.in., że jeśli firma nie zdecyduje się na wprowadzenie możliwości dokonywania zakupów w aplikacji, należy zmienić aplikację tak, aby nie umożliwiała dostępu do wcześniej zakupionych treści cyfrowych.

Schor stwierdził, że Gnosis złoży odwołanie od tej decyzji i wezwał firmę Apple do sprecyzowania swoich wytycznych dotyczących NFT. Zasugerował również, że firma nie ma planów wycofania wsparcia dla NFT w swojej aplikacji, podkreślając, że swobodny dostęp do Web3 jest podstawową wartością Gnosis, dlatego usunięcie NFT z aplikacji nie wchodzi w grę.

Sklep Apple blokuje aktualizację portfela Gnosis Safe
reklama
reklama