Kate Winslet w obsadzie filmu o OneCoin | Wiadomości | CrypS.

Kate Winslet w obsadzie filmu o OneCoin

Mariusz Przepiórka
onecoin

Kate Winslet, gwiazda światowego kina i laureatka Oskara za rolę w filmie lektor, dołączyła do obsady filmu Fake!, który będzie poświęcony piramidzie finansowej OneCoin. Reżyserem i scenarzystą filmu powstającego w wytwórni MGM będzie Scott Z. Burns, który w ubiegłym roku zdobył świetne recenzje za film „Raport”.

Fake! opiera się na motywach książki Jen McAdam i Douglasa Thompsona. Jen McAdam, która padła ofiarą piramidy, a następnie tworzyła grupy wsparcia dla innych poszkodowanych opowiada w niej o swojej historii. OneCoin, które miało być cudowną kryptowalutą okazało się gigantycznym oszustwem finansowym. Na jego czele stała bułgarska bizneswoman Ruja Ignatov. której pomagał brat Konstantin oraz prawnik Sebastian Greenwood. Według medialnych doniesień, amerykańscy prokuratorzy przypuszczają, że projekt OneCoin wyłudził około 4 mld USD na całym świecie.

Ignatowa zniknęła w 2017 roku, mniej więcej w czasie, gdy USA wydały nakaz jej aresztowania, a jej miejsce zajął brat Konstantin Ignatow. Obecnie Konstantin Ignatow i Greenwood przebywają w areszcie, a Ruja Ignatowa wciąż przebywa na wolności. McAdam była jedną z ofiar Onecoin. Założyła grupę wsparcia dla osób znajdujących się w podobnej sytuacji. Wraz z przyjaciółmi i rodziną McAdam zainwestowała i straciła blisko 300 tys. USD.

Kolejny film Burnsa o aferze finansowej

Fake! dobrze wpisuje się w filmowe doświadczenie Burnsa. Reżyser na swym koncie ma m.in. scenariusz i produkcję filmu „Pralnia” w reżyserii Stevena Soderbergha. Produkcja Netfliksa opowiada o słynnej aferze finansowej Panama Papers. Reżyserowany przez Burnsa „Raport” miał premierę na festiwalu w Sundance. Już w trakcie trwania wydarzenia, serwis streamingowy Amazona zakupił film za 14 mln USD. Występująca w filmie Anette Bening otrzymała nominację do nagrody Golden Globe dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

onecoin
reklama
reklama