Pracz pieniędzy z OneCoin został specjalistą ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy | Wiadomości | CrypS.

Pracz pieniędzy z OneCoin został specjalistą ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy

Michał Misiura
pracz z onecoin na gwiazdce w sofii

Portal Behind MLM poinformował o absurdalnym wydarzeniu, do którego doszło w Wielkiej Brytanii. Tamtejszy nadzór finansowy wyraził zgodę aby człowiek, który prał pieniądze OneCoina został referentem do zgłaszania przypadków prania brudnych pieniędzy.

Aby naprawdę zrozumieć to co się stało: FCA przyznało funkcję przestrzegania prawa w zakresie prania pieniędzy osobie, która pracowała przy wypraniu 400 milionów dolarów należących do wielomiliardowej piramidy finansowej. Osobą, o której mowa, jest Maximilian von Arnim zatwierdzony właśnie na stanowisku specjalisty ds. zgłaszania prania pieniędzy w firmie Fjord Advisors Limited.

Von Arnim nie chwali się swoją przeszłością, a brytyjski regulator najwidoczniej również się nią nie zainteresował. Człowiek ten pełnił ważne funkcje w RavenR – szeregu fasadowych spółek z Wielkiej Brytanii i Dubaju, które podlegały OneCoinowi i Ruji Ignatov. Grupa firm zajmowała się praniem pieniędzy pochodzących z piramidy. Ponadto jej adres mailowy wykorzystano do rejestracji własności korporacyjnej OneCoina.

Specjalista od prania

Von Arnim miał bezpośredni dostęp do kierownictwa OneCoina oraz pojawiał się w bułgarskim biurze scamu. Według nieoficjalnych danych, podawanych na Behind MLM, jego roczną stawką za pranie pieniędzy Ruji Ignatov było 250 000 GBP. Von Arnim znalazł zatrudnienie w Fjord Advisors Limited w 2010 roku, także jego przełożeni prawdopodobnie nie mieli problemu z tym, że ich pracownik dorabiał na boku w branży oszustw finansowych.

Długa lista niekompetencji

Ludzie, z którymi von Arnim prał pieniądze OneCoina, czekają na wyroki w Stanach Zjednoczonych. Mowa tu o takich postaciach jak Mark Scott, David Pike czy Gilbert Armenta. Brytyjski wymiar sprawiedliwości działa jednak mniej zdecydowanie w kwestii rozliczenia osób odpowiadających za gigantyczne oszustwo. Podobne rzeczy można zarzucić także FCA. Według niedawno ujawnionych doniesień, regulator miał ulec groźbom prawników piramidy i zdjąć ostrzeżenie przed OneCoinem ze swojej strony. Zniknięcie scamu z czarnej listy wykorzystali jego promotorzy, którzy podawali to jako dowód na uczciwość ich firmy.

Teraz do listy niekompetencji FCA dołącza zatwierdzenie Maximiliana von Arnima na stanowisku referenta ds. prania pieniędzy (Money Laundering Reporting Officer). Na nowej posadzie były pracownik OneCoina „odegra kluczową rolę w zapewnianiu przestrzegania przez firmę przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy”. Ponadto będzie odpowiedzialny za zapewnienie, że w przypadku wykrycia nieprawidłowości poinformuje o tym władze.

Maximilian von Arnim (w okularach, pośrodku) podczas gwiazdkowej imprezy OneLife w Sofii (źródło YouTube) :

gwiazdka w onecoin

Źródło: Behind MLM

pracz z onecoin na gwiazdce w sofiireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.