Shopify pozwoli swoim użytkownikom sprzedawać NFT | Wiadomości | CrypS.

Shopify pozwoli swoim użytkownikom sprzedawać NFT

Zerelik Maciej
shopify

Jak poinformował prezes firmy, platforma Shopify umożliwiła niektórym użytkownikom sprzedaż NFT w swoich sklepach.

Prezes Shopify przedstawia NFT

Shopify to platforma e-commerce, która pozwala użytkownikom na tworzenie sklepów internetowych. Tradycyjnie, obsługiwała ona towary fizyczne, ale teraz wprowadza towary cyfrowe takie jak cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie i NFT. Prezes Shopify Harley Finkelsten zatweetował 26 lipca:

Jeśli spędziłeś choć minutę w Internecie w tym roku, widziałeś wiele o NFT [non-fungible tokens]. Ułatwiamy naszym handlowcom sprzedaż NFT bezpośrednio przez ich sklep.

Dodał, że przed wprowadzeniem tej funkcji, handlowcy musieli sprzedawać NFT za pośrednictwem rynków stron trzecich. Nowa funkcja da im większą kontrolę nad relacjami z klientami.

Finkelstein zauważył, że jednym z pierwszych sprzedawców, którzy skorzystają z tej funkcji jest drużyna NBA – Chicago Bulls. Drużyna w tym momencie wydaje serię przedmiotów kolekcjonerskich, a kolejna kolejna partia trafi do sprzedaży już dzisiaj.

Funkcja ta jest obecnie dostępna tylko dla wybranych klientów.

Rozwój kryptowalutowego e-handlu

Na początku tego roku, eBay ogłosił zamiary wprowadzenia kryptokolekcji do swojej platformy. Według ostatnich doniesień, NFT sprzedaje też chińska firma płatnicza Alipay.

Wciąż nie wiadomo, czy te usługi będą w stanie wyprzedzić znane rynki NFT, takie jak OpenSea i Rarible.

Oprócz swojej decyzji o obsłudze sprzedaży NFT, Shopify już wcześniej wspierał kryptowaluty. Platforma akceptuje Bitcoina, Litecoina i Ethereum. Shopify jest również członkiem Diem Association Facebooka.

shopify
reklama
reklama