Shopify pozwoli swoim użytkownikom sprzedawać NFT | Wiadomości | CrypS.

Shopify pozwoli swoim użytkownikom sprzedawać NFT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
shopify

Jak poinformował prezes firmy, platforma Shopify umożliwiła niektórym użytkownikom sprzedaż NFT w swoich sklepach.

Prezes Shopify przedstawia NFT

Shopify to platforma e-commerce, która pozwala użytkownikom na tworzenie sklepów internetowych. Tradycyjnie, obsługiwała ona towary fizyczne, ale teraz wprowadza towary cyfrowe takie jak cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie i NFT. Prezes Shopify Harley Finkelsten zatweetował 26 lipca:

Jeśli spędziłeś choć minutę w Internecie w tym roku, widziałeś wiele o NFT [non-fungible tokens]. Ułatwiamy naszym handlowcom sprzedaż NFT bezpośrednio przez ich sklep.

Dodał, że przed wprowadzeniem tej funkcji, handlowcy musieli sprzedawać NFT za pośrednictwem rynków stron trzecich. Nowa funkcja da im większą kontrolę nad relacjami z klientami.

Finkelstein zauważył, że jednym z pierwszych sprzedawców, którzy skorzystają z tej funkcji jest drużyna NBA – Chicago Bulls. Drużyna w tym momencie wydaje serię przedmiotów kolekcjonerskich, a kolejna kolejna partia trafi do sprzedaży już dzisiaj.

Funkcja ta jest obecnie dostępna tylko dla wybranych klientów.

Rozwój kryptowalutowego e-handlu

Na początku tego roku, eBay ogłosił zamiary wprowadzenia kryptokolekcji do swojej platformy. Według ostatnich doniesień, NFT sprzedaje też chińska firma płatnicza Alipay.

Wciąż nie wiadomo, czy te usługi będą w stanie wyprzedzić znane rynki NFT, takie jak OpenSea i Rarible.

Oprócz swojej decyzji o obsłudze sprzedaży NFT, Shopify już wcześniej wspierał kryptowaluty. Platforma akceptuje Bitcoina, Litecoina i Ethereum. Shopify jest również członkiem Diem Association Facebooka.

shopifyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.