Shiba Inu będzie weryfikować użytkowników swojego blockchaina | Wiadomości | CrypS.

Shiba Inu będzie weryfikować użytkowników swojego blockchaina

shibainu-shib

Programiści młodszego brata dogecoina (DOGE) chcą wzmocnić jego wizerunek wśród użytkowników oraz rządów. Wszystko to za sprawą powiązania tożsamości cyfrowej ze swoimi aplikacjami.


Kroki te zostały podjęte, aby zwiększyć obok popyt na tokeny SHIB. Społeczność Shiba Inu liczy na to, iż projekt ten będzie postrzegany, jako bardziej przejrzysty i “legalny” przez szanowanych inwestorów. 

Shiba Inu postawi na weryfikację użytkowników

W czwartek (tj. 3 sierpnia br.) wydano ogłoszenie, z którego wynika, że sieć popularnego mem coina będzie pracowała nad pozyskaniem większego zaufania wśród potencjalnych interesariuszy. 

Ambicje Shiba Inu są duże. Zamierza on bowiem odkleić od siebie etykietę kryptowaluty stworzonej w ramach żartu, aby stać się poważnym konkurentem dla projektów z sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi). 

Tzw. Self-Sovereign Identity (SSI) stanowi cyfrową wersję dokumentów tożsamości. W przestrzeni Web3 może on dać użytkownikom większą kontrolę nad ich danymi osobowymi i ich dystrybucją online. 

Młodszy brat DOGE chce stać się bardziej konkurencyjny

Obecnie dla programistów skupionych wokół Shiba Inu to SSI jest głównym priorytetem. Na obok odkładają oni więc współpracę z projektami społecznościowymi wykorzystującymi tokeny SHIB i chcącymi wykorzystywać Shibarium. 

Okazuje się, że społeczność SHIB widzi rosnące zainteresowanie cyfrową tożsamością i ochroną danych na terenie Unii Europejskiej i Kanady. 

“Kładziemy podwaliny pod nowy globalny standard zdecentralizowanego zaufania cyfrowego i międzynarodowej weryfikacji tożsamości. W ten sposób Shibarium jest zwiastunem nowej ery cyfrowej, w której wiara w systemy jest przywracana i wzmacniana”

-zaznaczył Shytoshi Kusama (główny programista Shiba Inu). 

Shibarium stanowi warstwę drugą (L2) dla projektu Shiba Inu. Ma ona zwiększyć skalowalność sieci. Łączy wiele transakcji odbywających się poza łańcuchem głównym w jedną zbiorową w warstwie pierwszej (L1). 

W chwili pisania tego tekstu Shiba Inu zajmuje 14 pozycję w rankingu największych kryptowalut. Jego kapitalizacja rynkowa przekracza 4,8 mld dol., a cena jednostkowa wynosi 0,00000831 dol. Od ATH oddalony jest on o około 90%.

shibainu-shibreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.