Serial na Netflixie zawiera ukryte NFT | Wiadomości | CrypS.

Serial na Netflixie zawiera ukryte NFT

Maciej Żerelik
netflix nft

W ostatni piątek na Netflix miała miejsce premiera trzeciego sezonu serialu „Miłość, śmierć i roboty”. Zawierał on niespodziankę dla entuzjastów kryptowalut: polowanie na niewymienne tokeny (NFT) ukryte w całym uniwersum produkcji.


Akcja, nazwana „Polowanie 101”, obejmuje dziewięć różnych NFT, które mogą zostać zrealizowane przez każdego, kto znajdzie kody QR rozrzucone zarówno w cyfrowym świecie serialu, jak i w świecie fizycznym, na billboardach promocyjnych.

Trzeci sezon uznanego serialu Tima Millera i Davida Finchera zawiera dziewięć niezależnych odcinków stworzonych przez różne zespoły animatorów. Każdy NFT w zbiorze reprezentuje jeden odcinek.

Jak wynika z oficjalnego profilu serialu na OpenSea, do tej pory widzowie znaleźli tylko trzy NFT.

Warto zauważyć, że NFT nie są limitowane. Oznacza to, że każdy użytkownik będzie mógł znaleźć to samo dzieło NFT, jeśli znajdzie kod QR.

NFT pierwszego odcinka „Three Robots”, na przykład, ma już 21 900 posiadaczy. Token ten kosztuje na OpenSea średnio 0,0031 ETH, czyli około 30 dolarów.

Jak zdobyć NFT?

Po znalezieniu i zeskanowaniu kodu QR, użytkownicy mogą wybić – termin ten odnosi się do tworzenia nowych tokenów za pomocą inteligentnych kontraktów – NFT lub po prostu pobrać JPEG ilustracji na swoje urządzenie.

Jak podaje oficjalna strona kampanii, kolekcja NFT „Miłość, Śmierć + Roboty” nie została stworzona dla zysku, więc każdy może wybijać NFT za darmo.

Jednak użytkownik, który chce umieścić NFT w swoim portfelu, będzie musiał ponieść koszt opłaty za gaz w sieci Ethereum.

netflix nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.