Senator USA chce edukować polityków o bitcoinie | Wiadomości | CrypS.

Senator USA chce edukować polityków o bitcoinie

Mariusz Przepiórka
cynthia lummis chce uczyć senatorów co to bitcoin

Pierwsza w historii kobieta wybrana na senatora stanu Wyoming, Cynthia Lummis, powiedziała, że zamierza przeprowadzić z innymi senatorami dyskusje na temat bitcoina. Jej zdaniem wiedza na temat kryptowalut w amerykańskim senacie jest zbyt niska.

Lummis podzieliła się swoimi planami w podkaście „What bitcoin did”. Powiedziała też, że edukacja w zakresie kryptowalut jest niezbędnym etapem szerszej akceptacji kryptowalut. Lummis obejmie urząd senatora 3 stycznia 2021. W podkaście pochlebnie wyraziła się o roli stanu Wyoming w tworzeniu ram regulacyjnych dla cyfrowych aktywów. Podkreśliła, że Wyoming stał się liderem w polityce wobec BTC.

Nowo wybrana senator wspomniała, że panuje obawa przed niezależnością bitcoina, ale edukacja w zakresie kryptowalut może pomóc w zrozumieniu różnicy między tradycyjnymi walutami i kryptowalutami. Lummis skrytykowała rolę rządu w drukowaniu pieniędzy i dodała, że inflacja jest dużym problemem dla USD.

Inflacja jest strasznie frustrująca, gdy ludzie widzą, że ich oszczędności zmniejszają się, ale tak nie jest w przypadku bitcoina. Bitcoin zapewnia bardziej stabilną wartość ludziom, którzy oszczędzają teraz, aby żyć komfortowo w przyszłości, ale także ludziom, którzy mają stały dochód – wspomniała Lummis.

Tyler Lindholm dołącza do zespołu Lummis

Lummis ogłosiła również, że do jej zespołu w roli dyrektora ds. polityki dołączy Tyler Lindholm, członek Izby Reprezentantów stanu Wyoming i zwolennik bitcoina. W przeszłości Lindholm wspierał kilka inicjatyw regulacyjnych w zakresie kryptowalut mających na celu zachęcenie do prowadzenia działalności gospodarczej w tej branży na terenie stanu, w tym ustawę o tokenach użytkowych oraz projekt ustawy o aktywach cyfrowych. W listopadzie ustawę o aktywach cyfrowych i technologii blockchain przyjął także stan New Jersey. Celem wprowadzenia przepisów ma być zapewnienie jasnej struktury regulacyjnej dla spółek kryptowalutowych działających w tym stanie.

cynthia lummis chce uczyć senatorów co to bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.