Senator USA chce edukować polityków o bitcoinie | Wiadomości | CrypS.

Senator USA chce edukować polityków o bitcoinie

Mariusz Przepiórka
cynthia lummis chce uczyć senatorów co to bitcoin

Pierwsza w historii kobieta wybrana na senatora stanu Wyoming, Cynthia Lummis, powiedziała, że zamierza przeprowadzić z innymi senatorami dyskusje na temat bitcoina. Jej zdaniem wiedza na temat kryptowalut w amerykańskim senacie jest zbyt niska.

Lummis podzieliła się swoimi planami w podkaście „What bitcoin did”. Powiedziała też, że edukacja w zakresie kryptowalut jest niezbędnym etapem szerszej akceptacji kryptowalut. Lummis obejmie urząd senatora 3 stycznia 2021. W podkaście pochlebnie wyraziła się o roli stanu Wyoming w tworzeniu ram regulacyjnych dla cyfrowych aktywów. Podkreśliła, że Wyoming stał się liderem w polityce wobec BTC.

Nowo wybrana senator wspomniała, że panuje obawa przed niezależnością bitcoina, ale edukacja w zakresie kryptowalut może pomóc w zrozumieniu różnicy między tradycyjnymi walutami i kryptowalutami. Lummis skrytykowała rolę rządu w drukowaniu pieniędzy i dodała, że inflacja jest dużym problemem dla USD.

Inflacja jest strasznie frustrująca, gdy ludzie widzą, że ich oszczędności zmniejszają się, ale tak nie jest w przypadku bitcoina. Bitcoin zapewnia bardziej stabilną wartość ludziom, którzy oszczędzają teraz, aby żyć komfortowo w przyszłości, ale także ludziom, którzy mają stały dochód – wspomniała Lummis.

Tyler Lindholm dołącza do zespołu Lummis

Lummis ogłosiła również, że do jej zespołu w roli dyrektora ds. polityki dołączy Tyler Lindholm, członek Izby Reprezentantów stanu Wyoming i zwolennik bitcoina. W przeszłości Lindholm wspierał kilka inicjatyw regulacyjnych w zakresie kryptowalut mających na celu zachęcenie do prowadzenia działalności gospodarczej w tej branży na terenie stanu, w tym ustawę o tokenach użytkowych oraz projekt ustawy o aktywach cyfrowych. W listopadzie ustawę o aktywach cyfrowych i technologii blockchain przyjął także stan New Jersey. Celem wprowadzenia przepisów ma być zapewnienie jasnej struktury regulacyjnej dla spółek kryptowalutowych działających w tym stanie.

cynthia lummis chce uczyć senatorów co to bitcoin
reklama
reklama