Senator Ted Cruz chce stworzyć z Teksasu centrum miningu | Wiadomości | CrypS.

Senator Ted Cruz chce stworzyć z Teksasu centrum miningu

Jacek Walewski

W wywiadzie dla Forbesa senator z Teksasu – Ted Cruz – przyznał, że popiera rozwój rynku miningu. 


Ted Cruz mówi o bitcoinie

Cruz wskazał na to, że Teksas powinien być idealnym miejscem dla fanów bitcoina. Jego zdaniem jest to bowiem „centrum pracy, innowacji i wolności”, co czyni ten stan „naturalną oazą dla górników bitcoinów”.

Operacje [kopania BTC] mogą poprawić odporność naszej sieci, ponieważ mogą być wyłączane podczas niesprzyjających warunków pogodowych i uwalniać energię elektryczną do ogrzewania lub chłodzenia domów

– dodał.

Wiele osób uważa, że kopanie bitcoinów powinno być szerzej stosowane i może być po prostu opłacalne. Sieć głównej kryptowaluty jest rozproszona – opiera się na ogromnej ilości komputerów, które działają na niemal całym globie. Do tego algorytm odpowiedzialny za emisję nowych monet gwarantuje, że w zamian za moc obliczeniową tych urządzeń ich użytkownicy dostają nagrodę w postaci nowo wyemitowanych bitcoinów.

Cruz wskazał, że wspomniany algorytm jest kodem typu open source. W efekcie każdy na całym świecie może wziąć udział w procesie kopania i na nim zarabiać.

Jest i druga strona medalu. Niektórzy wskazują, że proces emisji bitcoinów jest szkodliwy ze względu na duże zużycie energii. Osoby te zapominają, że górnicy coraz częściej do zasilania koparek (wspomnianych już komputerów kopiących BTC) używają odnawialnych źródeł energii. Sam Cruz uważa, że bitcoin może okazać się cennym walorem dla sektora energetycznego. Warto zauważyć, że w stanie Teksas, znanym z przystępnych cen energii, nastąpił ostatnio znaczny wzrost liczby zakładanych firm „wydobywających” bitcoiny.

Senator wyjaśnił, że górnicy stanowi mogą odegrać kluczową rolę w programach reagowania na zapotrzebowanie na energię elektryczną. Prąd, który jest dostarczany kopalniom można z łatwością przekierować z powrotem do innych podmiotów, kiedy wystąpią niedobory energii. Górnicy mogą też przejmować nadmiar energii.

Polityk jest też zdania, że mining może zapobiec problemowi marnowania gazu ziemnego w zachodnim Teksasie. Dziś „połowa gazu ziemnego spalanego w USA jest marnowana”. Górnicy mogliby używać ten „zmarnowany gaz”, co jest dobre zarówno dla gospodarki, jak i ze względów środowiskowych.

Teksas i kryzys energetyczny

Mimo jego optymistycznego spojrzenia, dziś Teksas ma problemy energetyczne. Kopalnie BTC w tym stanie są zmuszane do tymczasowego wstrzymania ich działalności właśnie z powodu obecnego kryzysu energetycznego. Powodem jest ekstremalne upały, jakie ponownie występują w tym regionie świata.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.