SEC vs. Ripple: regulator gra na zwłokę? | Wiadomości | CrypS.

SEC vs. Ripple: regulator gra na zwłokę?

Anna Sutowicz
Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatora

Bardzo możliwe, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) próbuje odwlec zakończenie sporu z Ripple. Nie chce ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, czy w trakcie konferencji Fintech Week 2018 faktycznie wystąpił Bill Hinman.


Wydaje się, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ociąga się z przyznaniem oczywistości, w nadziei na spowolnienie sprawy. Nie jest w stanie potwierdzić ani zaprzeczyć, czy w filmie z konferencji Fintech Week 2018 faktycznie występuje Bill Hinman. Mimo tego, że Hinman był całkowicie widoczny i słyszalny podczas nagranego wywiadu. W dokumentach sądowych SEC stwierdziła, że:

Z zastrzeżeniem wszystkich poprzednich zastrzeżeń i po przeprowadzeniu rozsądnego dochodzenia, znane i obecnie dostępne informacje nie są wystarczające, aby umożliwić Komisji przyjęcie lub odrzucenie tego wniosku.

Bill Hinman, znany również jako William Hinman, to były dyrektor wydziału finansów korporacji SEC. Stał się kluczową postacią w długotrwałym sporze prawnym między SEC a Ripple Labs w sprawie rzekomych niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych za pośrednictwem Ripple (XRP). Przemawiając na konferencji Fintech Week 2018, w czasie pełnienia funkcji w SEC, Bill Hinman stwierdził, że sprzedaż Etheru (ETH) nie stanowi „transakcji papierami wartościowymi”.

Warto zauważyć, że film z konferencji umieszczony na YouTube, do którego odwołuje się zespół prawny Ripple, został przesłany przez ankietera, Chrisa Brummera, który jest jednocześnie profesorem prawa w Georgetown. Konto użytkownika, zostało utworzone parę lat temu, nosi jego imię i nazwisko, a także linki do zdjęcia profilowego i do wszystkich jego zawodowo powiązanych stron internetowych.

Wielu obserwatorów twierdzi, że komentarze Billa Hinmana mogą stanowić jeden z decydujących czynników, które zaprzeczą argumentowi SEC, że token XRP należy uznać za zabezpieczenie.

Więcej na temat przebiegu sprawy pomiędzy Ripple-SEC, znajdziesz tu: Wszystko co musisz wiedzieć o sprawie SEC vs. Ripple.

Sprawa Ripple vs. SEC: kolejne niepowodzenie regulatorareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.