SEC podejmuje kroki w sprawie ETF BlackRock | Wiadomości | CrypS.

SEC podejmuje kroki w sprawie ETF BlackRock

szef sec garry gensler powiedział, że sec może potraktować ethereum jak papier wartościowy

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uznała wniosek BlackRock o utworzenie funduszu inwestycyjnego ETF na BTC. 


Wcześniej zbliżony wniosek został złożony przez Bitwise.

Skutki ETF na cenę spot bitcoina

Przyjęcie wniosku przez SEC oznacza rozpoczęcie oficjalnego procesu w kierunku akceptacji propozycji ETF dla BlackRock.

Chociaż mamy świadomość, że jest to pierwszy krok w długotrwałym procesie regulacyjnym, to powyższe zachowanie sygnalizuje gotowość SEC do zbadania koncepcji ETF na bitcoina i oceny potencjalnych skutków na rynku. W gwoli przypomnienia, fundusze ETF to fundusze inwestycyjne, które zazwyczaj śledzą konkretne indeksy i są powszechnie notowane na giełdach. W sferze kryptowalut fundusz, który odzwierciedla wartość jednego lub kilku tokenów cyfrowych i obejmuje różne kryptowaluty, jest właśnie znany jako ETF na kryptowaluty.

Analiza różnych wniosków na ETF

Ostatnimi czasy regulator ogłosił także, że jest w trakcie przeglądu wniosków różnych funduszy, w tym Wise Origin Bitcoin Trust, WisdomTree, VanEck i Invesco Galaxy. Wejście BlackRock do wyścigu o spotowy ETF na bitcoin jest znaczące ze względu na jego pozycję w branży finansowej. Obecnie to najpotężniejszy fundusz finansowy na świecie. Warto także zaznaczyć, że jego wniosek o ETF obejmował umowę o współdzieleniu nadzoru z giełdą kryptowalut Coinbase.

ETFy dobrze odbijają się na rynku kryptowalut

W związku z konkurowaniem pomiędzy podmiotami takiego kalibru, jak BlackRock czy Fidelity o pierwszeństwo w uruchomieniu ETF na bitcoin w Stanach Zjednoczonych, coraz więcej ludzi odbiera pozytywnie takie zachowanie dla branży kryptowalut. Dlaczego? Bo im więcej zgłoszeń znajduje się w instytucji, tym większa szansa, że którekolwiek zostanie zaakceptowane.

Ponadto różnorodne propozycje pozwalają SEC na ocenę rozmaitych strategii i obaw z tym związanych. Mimo faktu, że SEC nie zatwierdziła jeszcze spotowego ETF na bitcoin w Stanach Zjednoczonych, to w Kanadzie taki produkt finansowy jest już dostępny. Właśnie w Kanadzie fundusze Purpose Bitcoin, 3iQ CoinShares i CI Galaxy Bitcoin otrzymały pozwolenie na ETF bitcoin.

SEC analizuje sytuację

O pozytywnym aspekcie ETF na bitcoin wypowiedział się również były szef amerykańskiego regulatora finansowego, czyli SEC – Jay Clayton. Jego zdaniem powyższe rozwiązanie może powstać, jeżeli będzie działać podobnie jak kontrakty futures. Pomimo faktu, że w momencie pełnienia funkcji szefa SEC nie był on zbyt pozytywnie nastawiony do bitcoina, to w chwili obecnej zmienił zdanie. W jego opinii, jeżeli podmiot taki jak BlackRock będzie działał skutecznie na rynku, to SEC powinien zatwierdzić wniosek o ETF. Jaki będzie ostateczny werdykt? Przekonamy się niebawem! 

szef sec garry gensler powiedział, że sec może potraktować ethereum jak papier wartościowyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.