SEC oskarża założyciela Shopin o oszustwo na 42 mln USD | Wiadomości | CrypS.

SEC oskarża założyciela Shopin o oszustwo na 42 mln USD

Mariusz Przepiórka
Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła Erana Eyala, założyciela Shopin, o dokonanie oszustwa w ramach zorganizowanego przez niego ICO.

SEC zarzuca biznesmenowi, że od sierpnia 2017 do kwietnia 2018 oszukał setki inwestorów, którzy wpłacili pieniądze w ramach nierejestrowanej oferty tokenów Shopin. Łączna suma zebrana przez Eyala wyniosła ponad 42 mln USD.

Założyciel Shopin informował inwestorów, że zgromadzone środki posłużą do stworzenia profili klientów opartych o sieć blockchain. Profile te miały śledzić historię zakupów u różnych dostawców i na tej podstawie rekomendować odpowiednie produkty. Platforma jednak nigdy nie powstała. Co więcej, Eyal świadomie kłamał na temat umów zawartych z partnerami, którzy mieli wesprzeć jego inicjatywę.

SEC informuje również, że biznesmen wydał ponad 500 tys. USD na własne potrzeby, w tym m.in. czynsz, zakupy i rozrywkę. To nie pierwsze zarzuty, z którymi spotyka się Eran Eyan. Wcześniej biznesmen był już oskarżony o oszustwo na kwotę 600 tys. USD, jakiego dopuścił się w swej poprzedniej firmie Springleap.

Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -
reklama
reklama