SEC oskarża twórcę fałszywej kopalni kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

SEC oskarża twórcę fałszywej kopalni kryptowalut

Michał Misiura
Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -

60 letni Donald Blakstad przekonał inwestorów do wpłaty 3,5 mln dolarów. Pieniądze miały zostać przeznaczone na rozwój „światowej klasy kopalni kryptowalut”. Jak okazało się jednak, Blakstad przeznaczył te środki na inne cele. 

Amerykańska komisja ds. giełd (SEC) postawiła zarzuty oszustwa Blakstadowi, spółce Energy Sources International Corporation (ESI) oraz firmie Xact Holdings Corporation. Stworzona przez Blakstada spółka ESI nigdy nie wydobyła ani jednego satoshi. Oszust zwabił inwestorów obietnicą wysokich zwrotów. Wiadomo o 14 poszkodowanych, przez co można wnioskować, że Blakstad kierował ofertę do bogatych klientów.

Za pieniądze inwestorów miał być kupiony sprzęt do wydobycia, który następnie trafiłby w dzierżawę ESI. Blakstad, który posiadał także dwie inne firmy, zarabiał również na sprzedaży nielegalnych akcji swoich spółek. Zdobyte pieniądze wydawał na hotele, kasyno, rzeczy osobiste, a także m.in. na zakup części nocnego klubu. Za dokonane oszustwa grozi mu do 20 lat więzienia i milion dolarów kary. Nie wiadomo czy jego ofiarom uda się odzyskać stracone pieniądze.

Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.