SEC odracza decyzję w sprawie ETFu od NYDIG | Wiadomości | CrypS.

SEC odracza decyzję w sprawie ETFu od NYDIG

Zerelik Maciej
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opóźniła swoją decyzję w sprawie zatwierdzenia bitcoinowego ETFu zaproponowanego przez NYDIG.

NYDIG złożył swoją propozycję dotyczącą spotowego Bitcoin ETF w dniu 30 czerwca 2021 r. Instrument inwestycyjny miałby śledzić wartość BTC przechowywanych w funduszu powierniczym.

Decyzja o zatwierdzeniu wniosku miała zostać podjęta przez SEC do 15 stycznia 2022 r. Teraz okazuje się, że Komisja opóźniła termin do 16 marca.

SEC już wcześniej przekładała terminy w sprawie innych Bitcoin ETF-ów. Tylko w grudniu odroczone zostały decyzje dotyczące produktów Bitwise, Grayscale i WisdomTree. Regulator w listopadzie odrzucił również propozycję VanEck.

Co to jest NYDIG?

NYDIG jest skoncentrowaną na aktywach cyfrowych spółką zależną Stone Ridge Asset Management wycenianą na 7 miliardów dolarów. To czyni ją pokaźną firmą i głównym pretendentem w wyścigu o pierwszy ETF na Bitcoina.

Komisja zatwierdziła jednak wcześniej kilka bitcoinowych ETFów na kontrakty terminowe. Produkty te pochodziły od Valkyrie, ProShares i VanEck.

Bitcoin spot ETF byłby znacznie inny, ponieważ byłby on bezpośrednio powiązany z wartością rynkową samej kryptowalut. Do tej pory żaden taki ETF nie został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych, a taki produkt w tym kraju byłby ważnym kamieniem milowym dla całej branży.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów
reklama
reklama