SEC jednak to zrobi? Odwoła się od orzeczenia sądu w sprawie Ripple? | Wiadomości | CrypS.

SEC jednak to zrobi? Odwoła się od orzeczenia sądu w sprawie Ripple?

Jacek Walewski
Gensler atakuje giełdy SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na czele z jej przewodniczącym, Gary’m Genslerem, nie dają za wygraną. Urzędnicy planują odwołać się od niedawnego orzeczenia sądu w sprawie dot. Ripple Labs, w którym uznano, że XRP nie jest papierem wartościowym.


SEC przegrał, ale się nie poddaje

Przypomnijmy, że sąd uznał, że XRP, jeżeli jest sprzedawany inwestorom indywidualnym, nie jest papierem wartościowym. O to głównie chodziło Ripple. Oznacza to, że giełdy kryptowalut mogą umożliwiać handel tym tokenem. Wyrok nie spodobał się SEC, bowiem niszczy narrację Komisji, która atakowała podmioty z rynku cyfrowych aktywów za to, że te oferują wspomniane kupowanie i sprzedawanie niezarejestrowanych papierów wartościowych.

SEC uważa, że orzeczenie sądu jest sprzeczne z „podstawowymi zasadami prawa dot. papierów wartościowych”, takimi jak test Howeya, który określa, co jest tego typu walorem, a co nie.

Komisja odnosi się do sprawy Ripple Labs w pozwie przeciwko Terraform Labs i Do Kwonowi. Firma ta broni się przed zarzutami urzędników, którzy twierdzą, że także sprzedawała papiery wartościowe, których nie zarejestrowała w SEC. Powołuje się obecnie na precedensowe orzeczenie dot. Ripple Labs. Tyle że Gensler i jego ludzie uważają, że “w przeciwieństwie do twierdzeń pozwanych [czyli Terry], znaczna część orzeczenia w sprawie Ripple potwierdza roszczenia SEC w sprawie i odrzuca argumenty, które podnieśli tutaj pozwani”. Dalej dodano, że sprawa dot. XRP została częściowo “błędnie rozstrzygnięta” i nie powinna być traktowana przez sądy jako precedens.

To oświadczenie SEC pojawia się zresztą zaledwie kilka dni po tym, jak przewodniczący Gensler powiedział, że jest rozczarowany wyrokiem sądu w sprawie Ripple.

Wciąż się temu przyglądamy

– potwierdził w wywiadzie dla Yahoo Finance.

SEC będzie musiała się odwołać

Komisja będzie musiała się odwołać od wyroku, bowiem inaczej skazuje się na porażkę w pozostałych sprawach – dot. Binance i Coinbase. Ostatnia klęska oznacza dla Genslera jeden wielki blamaż, który może zniszczyć jego karierę w administracji publicznej. Pozostała mu więc gra o wszystko.

Gensler atakuje giełdyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.