SCAM z fałszywym kontem szefa Ripple ma 276 tys. subskrypcji na YouTube | Wiadomości | CrypS.

SCAM z fałszywym kontem szefa Ripple ma 276 tys. subskrypcji na YouTube

Michał Misiura
scam ok, ale bitcoin już nie na YouTobie

O znalezisku poinformował na Twitterze użytkownik Andy_SPQR. Fałszywe youtubowe konto szefa Ripple – Brada Garlinghouse’a ma 276 tysięcy subskrybentów. Za jego pośrednictwem oszuści ogłosili dystrybucję 50 mln XRP.

Andy_SPQR, który odkrył SCAM, twierdzi że trafił do niego poprzez reklamę na YouTubie. Sam kanał zawiera autentyczny wywiad z Bradem Garlinghousem z lutego tego roku. W opisie filmiku umieszczono jednak reklamę, w której oszuści obiecują rozdanie 50 mln XRP. Nie odbywa się to rzecz jasna za darmo. Zostaną one rozlosowane pomiędzy użytkownikami, którzy wpłacą na podany adres od 2 do 500 tysięcy XRP. W zamian za to mogą liczyć na wygraną od 20 tysięcy do 5 milionów takich samych tokenów. Filmik obejrzało jak dotąd prawie 80 tysięcy osób.

Odkrywca SCAM-u wyjaśnił, że jego zdaniem oszuści kupują kanały z dużą liczbą subskrybentów, a następnie usuwają z nich całą zawartość i zamieszczają swoje reklamy. W ten sposób fałszywy Brad Garlinghous miał 276 tysięcy obserwatorów, którzy uwiarygodniali jego „loterię XRP”. Donoszący o sprawie portal Forklog, zwrócił uwagę na fakt, że YouTube zawieszał już w przeszłości wiele wiarygodnych kanałów oraz treści związanych z kryptowalutami (ostatni raz tutaj). Stało się tak m.in. z filmem zamieszczonym przez twórcę Ethereum – Vitalika Buterina. Należąca do Google platforma nie odkryła jednak, że pozwala na reklamę SCAM-u.

scam ok, ale bitcoin już nie na YouTobie
reklama
reklama