YouTube nadal blokuje kontent związany z kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

YouTube nadal blokuje kontent związany z kryptowalutami

Michał Misiura
youtube znów usuwa filmy związane z kryptowalutami

Tak jak poprzednio, doniesienia o cenzurze treści na YouTubie pojawiły się w pierwszej kolejności na Crypto Twitterze. Tym razem chodzi o usunięcie materiałów z dwóch kanałów.

Pierwsza fala usuwania materiałów związanych z kryptowalutami miała miejsce na YouTubie pod koniec ubiegłego roku. Dotknęła ona wtedy znacznie więcej kanałów niż teraz. Jako powód dawanych wówczas banów podawano „szkodliwe lub niebezpieczne treści” oraz „sprzedaż towarów podlegających przepisom”. Działania serwisu spotkały się z protestem autorów oraz społeczności krypto. W rezultacie YouTube ogłosił w grudniu, że jego działania były błędem i zaszła pomyłka. Zablokowane treści zostały przywrócone.

Okazuje się jednak, że historia blokowania treści wcale nie została zamknięta. Najświeższy przypadek cenury na YouTubie, dotknął kanały vlogerów Ivan on Tech oraz Moon. Z każdego z nich zniknęło po jednym nagraniu. Ivan on Tech poinformował, że platforma usunęła jego filmik 9 marca. Youtuber jest na co dzień programistą związanym z kryptowalutami. Nagranie należące do Moon’a, który jest niezależnym reporterem i analitykiem, zniknęło dokładnie dzień później. YouTube do tej pory nie odniósł się do sprawy.

youtube znów usuwa filmy związane z kryptowalutami
reklama
reklama