YouTube nadal blokuje kontent związany z kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

YouTube nadal blokuje kontent związany z kryptowalutami

Michał Misiura
youtube znów usuwa filmy związane z kryptowalutami

Tak jak poprzednio, doniesienia o cenzurze treści na YouTubie pojawiły się w pierwszej kolejności na Crypto Twitterze. Tym razem chodzi o usunięcie materiałów z dwóch kanałów.

Pierwsza fala usuwania materiałów związanych z kryptowalutami miała miejsce na YouTubie pod koniec ubiegłego roku. Dotknęła ona wtedy znacznie więcej kanałów niż teraz. Jako powód dawanych wówczas banów podawano „szkodliwe lub niebezpieczne treści” oraz „sprzedaż towarów podlegających przepisom”. Działania serwisu spotkały się z protestem autorów oraz społeczności krypto. W rezultacie YouTube ogłosił w grudniu, że jego działania były błędem i zaszła pomyłka. Zablokowane treści zostały przywrócone.

Okazuje się jednak, że historia blokowania treści wcale nie została zamknięta. Najświeższy przypadek cenury na YouTubie, dotknął kanały vlogerów Ivan on Tech oraz Moon. Z każdego z nich zniknęło po jednym nagraniu. Ivan on Tech poinformował, że platforma usunęła jego filmik 9 marca. Youtuber jest na co dzień programistą związanym z kryptowalutami. Nagranie należące do Moon’a, który jest niezależnym reporterem i analitykiem, zniknęło dokładnie dzień później. YouTube do tej pory nie odniósł się do sprawy.

youtube znów usuwa filmy związane z kryptowalutamireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.