SBI CEO: Ripple planuje IPO po zakończeniu sprawy z SEC | Wiadomości | CrypS.

SBI CEO: Ripple planuje IPO po zakończeniu sprawy z SEC

Zerelik Maciej
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Według szefa SBI Group Yoshitaka Kitao, Ripple po roztrzygnięciu sporu z SECem, rozważa wejście na giełdę.

Japoński gigant finansowy jest największym zewnętrznym udziałowcem Ripple. Podczas środowej rozmowy dotyczącej wyników spółki, Kitao ujawnił możliwość wejścia Ripple na giełdę.

Po zakończeniu obecnego procesu sądowego, Ripple wejdzie na giełdę. Obecny CEO chce to zrobić. Chris chce to zrobić

– powiedział Kitao.

Gigant tradycyjnych finansów SBI zainwestował duże pieniądze w nowoczesne fintechowe projekty, w tym Ripple i jego konkurenta R3. Kitao podkreślił, że jeśli Ripple stanie się spółką publiczną, inwestycja ta się zwróci.

Inwestowaliśmy w firmy fintechowe i adoptujemy tę technologię w naszej grupie, a także rozpowszechniamy ją w całej branży. To jest podstawowa strategia Grupy SBI

Garlinghouse już wcześniej wspominał o potencjalnym wejściu Ripple na giełdę. Jednak póki co plan ten nie został zrealizowany.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy zobaczysz IPO w przestrzeni kryptowalut/blockchain. Nie będziemy pierwsi i nie będziemy ostatni, ale oczekuję, że będziemy po wiodącej stronie. Jest to naturalna ewolucja dla naszej firmy

mówił Garlinghouse.

Obecnie Ripple toczy batalię prawną z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd w USA. SEC twierdzi, że XRP jest papierem wartościowym, więc Ripple nielegalnie pozyskało 1,3 miliarda dolarów sprzedając niezarejestrowane papiery wartościowe. Póki co, Ripple odniosło już kilka zwycięstw w tej sprawie, ale branża wciąż czeka na ostateczny werdykt.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna
reklama
reklama