Santiment: Negatywny sentyment inwestorów może prowadzić do wzrostów | Wiadomości | CrypS.

Santiment: Negatywny sentyment inwestorów może prowadzić do wzrostów

Redakcja
on-chain analiza

Analitycy Santiment stwierdzili, że inwestorzy zachowują się niedźwiedzio w stosunku do Solana (SOL), Tron (TRX) i Binance Coin (BNB). To może sygnalizować zbliżające się dno.


Eksperci Santiment uważają, że silny spadek sentymentu jest czasem sygnałem nieuchronnego wzrostu ceny danego aktywa:

Jesteśmy obecnie w sytuacji, w której inwestorzy wierzą w niektóre kryptowaluty, uznając inne za mało obiecujące. W oparciu o nasze wieloletnie badania, im bardziej pozytywne odczucia mainstreamowej publiczności na temat danego aktywa, tym mniejsze prawdopodobieństwo jego wzrostu. A im bardziej inwestorzy wierzą, że dana moneta jest “na dnie”, tym większe prawdopodobieństwo, że wystartuje.

Zdaniem analityków firmy Santiment, na rynku Solana panuje obecnie strach, niepewność i wątpliwości (FUD).

Inwestorzy nie doceniają teraz zbytnio Solany, po tym jak jej cena spadła z rekordowego poziomu 258,93 USD rok temu. Negatywny sentyment inwestorów wobec SOL zmaksymalizował się od końca lipca, ale cena jak na razie nie zareagowała w żaden sposób. Przy tak wielu FUD-ach można to uznać za pozytywny znak.

BNB rośnie po hacku

Według Santiment, po hacku Binance Smart Chain nastąpił ruch w górę ceny Binance Coin (BNB), tokena giełdy kryptowalut Binance:

Rodzimy token Binance doświadczył silnego negatywnego sentymentu w zeszłym tygodniu, podobnie jak Solana. I co nie jest zaskakujące, cena tokena od tego czasu rośnie.

Santiment przewiduje, że niedługo może też wzrosnąć kurs Tron (TRX).

Ruch cenowy Tronabył czymś w rodzaju rollercoastera od czasu potężnego krachu w połowie czerwca. Zauważ, jak pięć tygodni po, inwestorzy byli skrajnie negatywnie nastawieni do TRX, a cena odzyskała swoją wartość. Cóż, przy powtórzeniu się skrajnie negatywnego sentymentu możemy zobaczyć podobny schemat.

W zeszłym miesiącu były założyciel wykonawczy Goldman Sachs, Real Vision, powiedział, że Solana może przewyższyć wszystkich konkurentów Etherium podczas następnej hossy

on-chain analizareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.