Sam Bankman-Fried do CEO Binance: wygrałeś, przestań kłamać | Wiadomości | CrypS.

Sam Bankman-Fried do CEO Binance: wygrałeś, przestań kłamać

Redakcja
binance ftx cz sbf

CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ) i były szef FTX, Sam Bankman-Fried (SBF), wymieniali się w piątek uwagami za pośrednictwem Twittera. Każdy z nich kwestionował prawdziwą naturę swoich prywatnych transakcji biznesowych.


Podczas wymiany zdań Bankman-Fried zapytał CZ, dlaczego ten “kłamie” na temat ich sytuacji, biorąc pod uwagę, że już “wygrał” po ogłoszeniu upadłości.

Wersja CZ

CZ zaczął od odniesienia się do ostatnich komentarzy Kevina O’Leary’ego na temat upadku FTX.

W wywiadzie dla CNBC, gwiazda Shark Tank zasugerowała, że FTX wydał dużo gotówki próbując odkupić swój kapitał od Binance. Powstrzymał się również od oskarżenia Bankmana-Frieda o oszustwo, co wielokrotnie robiły inne osoby od czasu bankructwa FTX.

O’Leary otrzymał 15 milionów dolarów za promowanie marki FTX w sierpniu 2021 roku i był wczesnym inwestorem w firmie. CZ uważa, że ma to coś wspólnego z jego obroną FTX i SBFa – nawet po upadku giełdy.

W przeciwieństwie do Kevina O’Leary, nadal robimy due diligence, nawet po dokonaniu inwestycji. Jako wczesny inwestor w FTX, stawaliśmy się coraz bardziej podejrzliwi wobec Alamedy/SBF’a i zainicjowaliśmy proces wyjścia ponad 1,5 roku temu.

Według CZ, Binance zaczął opuszczać swoją pozycję kapitałową w lipcu 2021 roku z powodu obaw o praktyki Sama Bankmana-Frieda i spółki Alameda Research. Wówczas były miliarder miał grozić “nadzwyczajnymi rzeczami”, aby ukarać Binance. “Nadal mamy te wiadomości tekstowe” – napisał CZ.

To najwyraźniej sprowokowało FTX do rozpoczęcia masowej kampanii inwestycyjnej wśród “przyjaciół na wysokich stanowiskach”, w tym mediów, polityków i celebrytów, takich jak Kevin O’Leary, aby kierować opinią publiczną na korzyść FTX, a przeciwko jego przeciwnikom.

Na początku listopada CZ sugerował, że FTX lobbował w kongresie przeciwko innym graczom w branży kryptowalutowej. Później w tym samym miesiącu kongresman Tom Emmer powiedział, że otrzymał raporty wskazujące, że SBF spiskował z SEC, aby stworzyć monopol regulacyjny dla FTX w biznesie giełdowym.

Nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć, że coś nie pachnie dobrze w FTX. Byli o jedną dziesiątą mniejsi od nas, a mimo to wydawali sto razy więcej na marketing i “partnerstwa”, wytworne przyjęcia na Bahamach, podróże po całym świecie i rezydencje dla wszystkich swoich starszych pracowników.

CZ chwalił się w czerwcu, że jego firma była szczególnie oszczędna podczas hossy na kryptowalutach w 2021 roku i opracowała dużą “skrzynię wojenną” w stosunku do innych bardziej rozrzutnych konkurentów.

Wersja SBF

W przeciwieństwie do CZ, Bankman-Fried twierdzi, że to jego firma zainicjowała rozmowy o wykupieniu udziałów Binance w FTX.

Twierdzi również, że Binance nigdy nie miało prawa do wycofania się jako inwestor, chyba że FTX dobrowolnie zdecydowałoby się na wykup.

Ale ponownie, żadna z tych rzeczy nie jest potrzebna. Wygrałeś. Dlaczego teraz kłamiesz w tej sprawie?.

CZ zakwestionował ich transakcję jako “konkurencję” lub “walkę” i zapewnił, że “nikt nie wygrał”.

binance ftx cz sbfreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.