Salwador otworzy „bitcoinową ambasadę” w Stanach Zjednoczonych | Wiadomości | CrypS.

Salwador otworzy „bitcoinową ambasadę” w Stanach Zjednoczonych

Mariusz Przepiórka
salwador będzie uczył o bitcoinach w szkołach

Największa na świecie kryptowaluta łączy ze sobą kolejne kraje, ponieważ rząd Salwadoru zamierza otworzyć „ambasadę bitcoina” w Stanach Zjednoczonych.


Salwador, który w 2021 roku jako pierwszy kraj na świecie uznał bitcoina za prawny środek płatniczy, rozszerza swoją strategię kryptowalutową w ramach nowego partnerstwa z rządem Teksasu. Współpraca międzyrządowa ma na celu utworzenie „ambasady bitcoina”, czyli przedstawicielstwa Salwadoru, w Teksasie. Celem inicjatywy ma być współpraca nad nowymi wspólnymi projektami promującymi adopcję BTC.

Milena Mayorga, ambasador Salwadoru w Stanach Zjednoczonych, ogłosiła tę wiadomość 14 lutego we wpisie na Twitterze.

– Podczas spotkania z zastępcą sekretarza rządu Teksasu Joe Esparzą omówiliśmy otwarcie drugiej „ambasady bitcoina” oraz rozszerzenie projektów handlowych i wymiany gospodarczej – powiedziała Mayorga.

Najnowsza inicjatywa bitcoinowa pojawia się kilka miesięcy po tym, jak Salwador otworzył pierwszą tego typu ambasadę w szwajcarskim mieście Lugano w październiku 2022 roku. W ramach współpracy obie jurysdykcje otwarte na kryptowaluty rozpoczęły dążenia do ustanowienia fizycznej obecności rządowej w celu promowania współpracy w instytucjach edukacyjnych i badawczych związanych z BTC.

Teksas chce być bitcoinową stolicą

Tymczasem ustawodawcy w stanie Teksas przymierzają się do sporządzenia nowego projektu ustawy regulującej branżę kryptowalutową. Zgodnie z zapowiedziami ma to być przełomowy projekt, który umożliwi ekspansję branży blockchain. Inicjatywa ma na celu przekształcenie Teksasu w kryptowalutową stolicę Stanów Zjednoczonych.

Teksas chce osiągnąć taki status poprzez wprowadzenie zwolnień podatkowych dotyczących zakupów dokonanych za pomocą BTC, a także poprzez otwarcie możliwości inwestycji rządowych w branżę blockchain oraz podjęcie wydobycia kryptowalut przez władze stanu. Projekt ma zakładać również zachęty dla górników kryptowalutowych oraz edukację na temat technologii blockchain.

salwador będzie uczył o bitcoinach w szkołachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.