Salwador nie planuje przyjęcia altcoinów | Wiadomości | CrypS.

Salwador nie planuje przyjęcia altcoinów

Konrad Juszczyk
salwador bitcoin

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele potwierdził w ostatnim wywiadzie, że kraj nie planuje przyjęcia innych kryptowalut jako prawnego środka płatniczego.

Bitcoin jedyną alternatywą dolara

Salwador nie planuje akceptować żadnej innej kryptowaluty jako prawnego środka płatniczego. Zostało to ogłoszone przez prezydenta Nayyiba Bukele w opublikowanym dziś wywiadzie Petera McCormacka na platformie YouTube. Według niego krajowi dość trudno jest zapewnić obieg tylko dla dwóch oficjalnych walut, a co dopiero wprowadzać do tego altcoiny.

Nie da się wprowadzić dziesięciu środków płatniczych, nawet dwa są trudne. Dlatego będziemy mieli bitcoiny i dolara. – powiedział Bukele.

Warto podkreślić jednak, że kraj nie zamierza zakazywać altcoinów. Bukele szczególnie podkreślił, że inne projekty kryptowalutowe mogą swobodnie działać w kraju. Ustawa o uznaniu bitcoina za legalny środek płatniczy została uchwalona przez parlament Salwadoru na początku czerwca, podczas gdy opozycja nazwała legalizację kryptowaluty za niekonstytucyjną.

Inni sceptycy jak np. eksperci z banku inwestycyjnego JPMorgan wątpią, czy decyzja przyniesie korzyści gospodarcze krajowi Ameryki Środkowej. Profesor Johns Hopkins powiedział z kolei, że przyjęcie największej kryptowaluty może doprowadzić do upadku gospodarki. Jednak bez względu na różne opinie jest to bez wątpienia duży krok dla adopcji cyfrowego złota, które może zacząć pojawiać się w coraz większej ilości krajów.

salwador bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.