Salwador może znieść podatki od innowacji technologicznych | Wiadomości | CrypS.

Salwador może znieść podatki od innowacji technologicznych

Dawid Kucharczyk
salwador będzie uczył o bitcoinach w szkołach

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele powiedział, że w przyszłym tygodniu prześle do Kongresu projekt ustawy, która zlikwiduje podatki od innowacji technologicznych. Na liście znajduje się również produkcja sprzętu komputerowego i komunikacyjnego.

We wpisie na Twitterze możemy przeczytać:

W przyszłym tygodniu wyślę do Kongresu projekt ustawy eliminującej wszystkie podatki (dochodowy, majątkowy, od zysków kapitałowych i taryf importowych) od innowacji technologicznych. Są to programowanie, kodowanie, aplikacje i rozwój AI, a także produkcja sprzętu obliczeniowego i komunikacyjnego.

Nie wiadomo jeszcze, czy bitcoin jest uwzględniony w tej ustawie. Ale Salwador aktywnie wspiera kryptowaluty.

BTC legalnym środkiem płatniczym

W 2021 roku kraj ten stał się pierwszym, który uczynił BTC legalnym środkiem płatniczym. Państwo stale rozwija się w dziedzinie kryptowalut. Niedawno Salwador uruchomił nowy program edukacyjny dotyczący Bitcoina i Lightning Network.

Stworzył również program My First Bitcoin, który ma na celu nauczenie studentów o kryptowalutach. Władze kraju wierzą, że taka edukacja sprawi, iż uczniowie staną się inteligentnymi inwestorami, a gdy dorosną, przyczynią się do rozwoju kraju.

salwador będzie uczył o bitcoinach w szkołachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.