Sąd zamraża wszystkie środki byłego CEO Celsiusa | Wiadomości | CrypS.

Sąd zamraża wszystkie środki byłego CEO Celsiusa

Karolina Kropopek
Celsius

Federalny sąd Stanów Zjednoczonych nakazał zamrozić pewne konta bankowe oraz nieruchomości związane z byłym dyrektorem generalnym projektu kryptowalutowego Celsius Network. Działania te zostały podjęte na wniosek amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości.


13 lipca 2023 r. Alex Mashinsky został aresztowany w związku z postępowaniem karnym oraz cywilnym wynikającym z roli, jaką odgrywał on w upadłej platformie Celsius. Mężczyzna ten nie przyznał się do winy, a co więcej, opuścił więzienie za kaucją w wysokości 40 mln dol. 

Sąd zamraża środki byłego CEO Celsiusa

Nakaz dot. zablokowania aktywów został początkowo utajniony w wyniku obaw o to, że konta, które on obejmuje, mogłyby zostać opróżnione przed ich zamrożeniem. Z najnowszych doniesień wynika, że amerykański sąd wydał nakaz zablokowania kont korporacyjnych oraz nieruchomości w Teksasie powiązanych z Alex’em Mashinsky’m.

Wspomniany nakaz objął swoim zasięgiem konta w Goldman Sachs, Merrill Lynch, First Republic Securities, SoFi Bank i SoFi Securities, a także dom zakupiony przez byłego CEO Celsiusa wraz z żoną w 2021 r. Co ciekawe, po ponad roku od czasu, gdy projekt kryptowalutowy Alexa Mashinsky’ego ogłosił bankructwo, nieruchomość ta została wystawiona na sprzedaż. 

Oskarżony był współzałożycielem platformy Celsius, którą uruchomiono w 2017 r. Firma ta złożyła wniosek o upadłość w lipcu 2022 r., a kilka miesiący później Alex Mashinsky zrezygnował z funkcji jej dyrektora generalnego, twierdząc, że jego rola w tym projekcie stawała się dla użytkowników zbyt dużym rozpraszaczem uwagi w obliczu trudnych warunków finansowych. 

Co dalej z Alex’em Mashinsky’m?

Były CEO Celsiusa został oskarżony o wprowadzenie w błąd inwestorów swojego projektu oraz zorganizowanie oszustwa o wartości miliardów dolarów. Mężczyzna ten odrzuca jednak te zarzuty. Po opuszczeniu aresztu za kaucją zastosowano wobec niego środki tj. elektroniczny monitoring, a także zakaz wypłacania, przekazywania lub odbierania większej ilości środków niż 10 tys. dol. bez wcześniejszej zgody sądu. 

Celsiusreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.