Sąd połączył cztery pozwy zbiorowe przeciwko Bitfinex | Wiadomości | CrypS.

Sąd połączył cztery pozwy zbiorowe przeciwko Bitfinex

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut bitfinex znosi opłaty za depozyty poniżej 1000 USD

Sąd Okręgowy Południowego Dystryktu Nowego Jorku połączył cztery pozwy zbiorowe złożone przeciwko spółkom Bitfinex, Tether i iFinex. Sprawy dotyczą manipulacji ceną bitcoina od kwietnia 2017 roku.

Strony Leibowitz, Young, Faubus oraz Ebanks, zarzucają spółkom współpracę w zakresie stworzenia bańki cenowej bitcoina pod koniec roku 2017. Skala tego procesu może być ogromna, gdyż do pozwu mogą dołączyć wszystkie osoby, które od kwietnia 2017 roku kupiły bitcoiny.

Powiązania pomiędzy iFinex, Bitfinex i Tether również są przedmiotem pozwu. Zdaniem Ebanksa, relacje między spółkami miały kształt, który pozwalał na działanie niezgodne z prawem. W dokumentach złożonych w sądzie można przeczytać, że Tether i Bitfinex próbowały ukryć swe powiązania. Stały się one jednak jawne po wycieku dokumentów spółki offshore Applebby, do którego doszło w listopadzie 2017 roku.”

W osobnej sprawie Prokurator Generalny Nowego Jorku zarzuca spółce Bitfinex, że do pokrycia własnej straty wykorzystała 850 mln USD z rezerw Tether, które miały służyć pokryciu stablecoina opartego na USD.

giełda kryptowalut bitfinex znosi opłaty za depozyty poniżej 1000 USD
reklama
reklama