Sąd połączył cztery pozwy zbiorowe przeciwko Bitfinex | Wiadomości | CrypS.

Sąd połączył cztery pozwy zbiorowe przeciwko Bitfinex

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut bitfinex znosi opłaty za depozyty poniżej 1000 USD

Sąd Okręgowy Południowego Dystryktu Nowego Jorku połączył cztery pozwy zbiorowe złożone przeciwko spółkom Bitfinex, Tether i iFinex. Sprawy dotyczą manipulacji ceną bitcoina od kwietnia 2017 roku.

Strony Leibowitz, Young, Faubus oraz Ebanks, zarzucają spółkom współpracę w zakresie stworzenia bańki cenowej bitcoina pod koniec roku 2017. Skala tego procesu może być ogromna, gdyż do pozwu mogą dołączyć wszystkie osoby, które od kwietnia 2017 roku kupiły bitcoiny.

Powiązania pomiędzy iFinex, Bitfinex i Tether również są przedmiotem pozwu. Zdaniem Ebanksa, relacje między spółkami miały kształt, który pozwalał na działanie niezgodne z prawem. W dokumentach złożonych w sądzie można przeczytać, że Tether i Bitfinex próbowały ukryć swe powiązania. Stały się one jednak jawne po wycieku dokumentów spółki offshore Applebby, do którego doszło w listopadzie 2017 roku.”

W osobnej sprawie Prokurator Generalny Nowego Jorku zarzuca spółce Bitfinex, że do pokrycia własnej straty wykorzystała 850 mln USD z rezerw Tether, które miały służyć pokryciu stablecoina opartego na USD.

giełda kryptowalut bitfinex znosi opłaty za depozyty poniżej 1000 USD
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.