Sąd odrzuca pozew zbiorowy przeciwko Binance | Wiadomości | CrypS.

Sąd odrzuca pozew zbiorowy przeciwko Binance

Redaktor: Albert Czajkowski
odrzucenie pozwu zbiorowego przeciwko binance w usa

Sędzia sądu federalnego odrzucił pozew zbiorowy, który opierał się na twierdzeniu, że firma Binance naruszyła amerykańskie prawo papierów wartościowych, nie rejestrując się jako broker lub giełda i sprzedawała kryptowaluty, które nie były zarejestrowane w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Oryginalny pozew został złożony przez grupę inwestorów, którzy twierdzili, że zainwestowali w tokeny EOS, BNT, SNT, QSP, KNC, TRX, FUN, ICX, OMG, LEND, ELF i CVC w latach 2017 i 2018. Później pozew zmieniono i uwzględniono w nim tylko dziewięć kryptowalut (usunięto BNT, SMT i CVC). Inwestorzy podkreślali, że tokeny straciły znaczną część wartości po zakupie i domagali się zwrotu kosztów poniesionych na zakupie tokenów i opłatach związane z transakcją na giełdzie Binance.

Inwestorzy twierdzili ponadto, że giełda Binance wykorzystała entuzjazm wywołany przez kryptowaluty, wprowadzając na rynek tokeny i oferty ICO w imieniu różnych projektów i czerpiąc zyski z powiązanych opłat transakcyjnych.

Amerykańskie przepisy nie mają zastosowania do Binance

Odrzucając pozew, sędzia Andrew Carter stwierdził, że inwestorzy złożyli pozew zbyt późno, ponieważ czekali z jego wniesieniem ponad rok od zakupu tokenów. Większość z nich została zakupiona w 2018 roku, a pierwszy pozew złożono dopiero w kwietniu 2020 roku.

Inwestorzy argumentowali, że skoro SEC opublikowała zasady, zgodnie z którymi tokeny cyfrowe są papierami wartościowymi w kwietniu 2020 roku, to właśnie wtedy powinien rozpocząć się bieg terminu na złożenie pozwu. Sędzia Carter stwierdził jednak, że przepisy powinny obowiązywać w momencie wystąpienia domniemanego naruszenia, a nie w momencie jego wykrycia.

Sędzia Carter powiedział również, że krajowe przepisy dotyczące papierów wartościowych nie mają zastosowania do Binance, ponieważ nie jest to amerykańska giełda, a jej siedziba znajduje się na Kajmanach. Binance korzysta z usług firmy Amazon Web Services do hostowania swojej infrastruktury, która ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, ale to nie wystarczy, aby uznać Binance za giełdę krajową.

odrzucenie pozwu zbiorowego przeciwko binance w usareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.