Sąd nakazał Ripple przekazać SEC wiadomości ze Slacka | Wiadomości | CrypS.

Sąd nakazał Ripple przekazać SEC wiadomości ze Slacka

Konrad Juszczyk
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Ripple jest teraz zobowiązany do przekazania regulatorowi terabajtów danych z aplikacji do komunikacji internetowej Slack

Dostęp do wiadomości na Slacku

W sierpniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła petycję, żądając od Ripple „ponad miliona wiadomości, w tym terabajtów danych”. W tamtym czasie firma fintech przyznała, że ​​zebrała tylko część danych dla regulatora „z powodu błędu danych”. Jednak sędzia Sarah Netburn nakazała Ripple sporządzenie miliona brakujących wiadomości w aplikacji Slack między pracownikami, do których starała się uzyskać dostęp Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Te komunikaty obejmują: dyskusje na temat chęci Ripple do tworzenia spekulacyjnego handlu XRP, wpływ ogłoszeń i wysiłków Ripple oraz obawy dotyczące ceny XRP, relacji znaczenia sprzedaży XRP dla ogólnej działalności Ripple oraz statusu regulacyjnego XRP.

SEC nazwało działania Ripple’a „szkodliwymi”, ponieważ wcześniej otrzymane wiadomości od firmy traciły na znaczeniu bez posiadania pozostałych. Według Komisji terabajty danych można wykorzystać do udowodnienia manipulacji ceną tokena XRP i znaczenia jego sprzedaży dla działalności pozwanego. Ripple twierdził, że spełnienie wymagań kosztowałoby firmę nawet milion dolarów, jednak sąd uznał te informacje za ważny i unikalny dowód dla toczącej się przez SEC sprawy o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna
reklama
reklama