Sąd nakazał Krakenowi przekazać dane użytkowników do IRS | Wiadomości | CrypS.

Sąd nakazał Krakenowi przekazać dane użytkowników do IRS

Michał Misiura
kraken wraca do japoni

Kraken otrzymał sądowe polecenie przekazania danych na temat użytkowników giełdy do amerykańskiej skarbówki. IRS ma otrzymać informacje o osobach, które obracały kryptowalutami o wartości powyżej 20 tys. USD rocznie, w latach 2016 – 2020 – podał Cointelegraph.

Sąd federalny w północnej Kaliforni upoważnił Internal Revenue Service (IRS) do doręczenia wezwania Johna Doe giełdzie kryptowalut Kraken. Tego rodzaju procedura, nazwana od amerykańskiego określenia na anonimową osobę (lub grupę osób), to jedno z narzędzi w rękach IRS. Dzięki niemu urzędnicy skarbowi mają prawo otrzymać wgląd w dane na temat ludzi, którzy mogli naruszać zasady sprawozdawczości podatkowej.

Nieprzyjemności mogą spotkać wszystkie osoby, które przeprowadziły transakcje kryptowalutowe na kwotę większą niż 20 tys. USD w ciągu roku i nie zgłosiły tego skarbówce. IRS przeanalizuje dane z lat 2016 – 2020. Urzędnicy sprawdzą także czy Kraken posiada odpowiednią procedurę KYC (Know Your Customer).

Nie ma usprawiedliwienia dla podatników, którzy nadal nie zgłaszają dochodów i podatków należnych z tytułu transakcji w wirtualnej walucie. To wezwanie Johna Doe jest częścią naszych starań, aby odkryć tych, którzy próbują obejść składanie zgłoszeń i unikać płacenia ich sprawiedliwego udziału – powiedział komisarz IRS Chuck Rettig, cytowany w komunikacie prasowym sądu.

Kolejne wezwanie dla giełdy kryptowalut

Na początku minionego miesiąca, sąd federalny w Dystrykcie Massachusetts, wydał decyzję zezwalającą skarbówce na ściągnięcie danych na temat klientów giełdy kryptowalut Poloniex oraz jej byłego właściciela – spółki Circle. Tak samo jak w przypadku wezwania do Krakena, IRS pozna dane dotyczące osób, które obracały cyfrowymi środkami o wartości powyżej 20 tys. USD.

Klienci największej amerykańskiej giełdy kryptowalut, czyli Coinbase, są już od dawna w bazach danych amerykańskiej skarbówki. W tym przypadku IRS, nie potrzebowało jednak czekać na decyzję sądu, gdyż spółka przekazała informacje dobrowolnie.

kraken wraca do japonireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.