Sąd po stronie Kim Kardashian w pozwie inwestorów EMAX

Sąd stanął po stronie Kim Kardashian w pozwie inwestorów EthereumMax

Anna Sutowicz
Sąd po stronie Kim Kardashian EMAX

Sąd w USA wydał orzeczenie w trybie prejudycjalnym na korzyść Kim Kardashian i Floyda Mayweathera w pozwie zbiorowym złożonym przez inwestorów w EthereumMax (EMAX). 


Jak podaje Bloomberg, sędzia okręgowy w Los Angeles Michael Fitzgerald wydał w poniedziałek wstępne orzeczenie w sprawie pozwu zbiorowego złożonego przez inwestorów w EthereumMax (EMAX) przeciwko Kim Kardashian. Sędzia orzekł na korzyść celebrytki i zauważył, że adwokaci inwestorów „próbują zachowywać się” jak Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ale „nie zdecydowali się traktować tokenów jako papierów wartościowych”.

Jego zdaniem, prawnicy odmówili takiego zaklasyfikowania majątku „z oczywistych powodów”:

Wydaje się, że w tej sprawie jest wiele nie tak.

Prawnik powodów próbował przekonać sędziego do zmiany stanowiska:

Gdyby powodowie znali prawdziwe fakty związane z interesem finansowym promotorów i że za promocję im zapłacono, nie zapłaciliby za nie tyle.

Powodowie w skardze złożonej w styczniu twierdzili, że zapłacili „zawyżone ceny” za zasoby cyfrowe, ponieważ modelka Kim Kardashian i była gwiazda profesjonalnego boksu Floyd Mayweather promowali token. W sprawie został oskarżony również były koszykarz klubu Boston Celtics, Paul Pierce.

W sierpniu prawnicy Kim Kardashian złożyli wniosek o oddalenie pozwu. Obrona wówczas upierała się, iż nie zostało udowodnione, że to właśnie jej posty inspirowały inwestorów do zakupu tokenów.

Kim Kardashian i SEC

W październiku Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała nakaz przeciwko Kim Kardashian. Zarzucono jej naruszenie przepisów federalnego prawa papierów wartościowych. Nie przyznając się, ani nie zaprzeczając ustaleniom SEC, gwiazda zgodziła się zapłacić 1,26 miliona dolarów grzywny, odsetek i odszkodowania za nielegalne zyski. Gary Gensler, przewodniczący SEC powiedział wówczas, że ta sprawa to forma przypomnienia celebrytom i innym osobom o ich obowiązku informacyjnym.

Sąd po stronie Kim Kardashian EMAXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.