Rynek NFT na celowniku SEC | Wiadomości | CrypS.

Rynek NFT na celowniku SEC

Anna Sutowicz
SEC tłumi innowacje kontrolując kryptowaluty.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prawdopodobnie bada twórców i rynek NFT pod kątem naruszeń przepisów. Wedle raportu Bloomberga, SEC wysyła wezwania z żądaniem informacji na temat transakcji NFT. SEC podejrzewa, że niektóre z niezamiennych tokenów kwalifikują się jako papiery wartościowe.

Jak podaje Bloomberg, powołując się na zaznajomione ze sprawą źródła, prawnicy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wysyłają wezwania do twórców NFT i do różnych giełd kryptograficznych żądając informacji na temat konkretnych transakcji NFT. Jeśli raport Bloomberga jest dokładny, SEC obawia się, że projekty kryptowalutowe stanowią jedynie nowe odmiany niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Sygnały ostrzegawcze o zainteresowaniu SEC obszarem NFT pojawiały się już wcześniej. W grudniu ubiegłego roku Komisarz SEC Hester Peirce zapowiedziała, że SEC może wkrótce przyjrzeć się bliżej NFT:

Biorąc pod uwagę rozległość krajobrazu NFT, niektóre jego fragmenty mogą podlegać naszej jurysdykcji. Ludzie muszą pomyśleć o potencjalnych miejscach, w których NFT mogą wpaść w system regulacji papierów wartościowych.

To śledztwo SEC jest prawdopodobnie ostatnim z fali restrykcji, które mają na celu silniejsze zarządzanie rynkiem kryptowalut. Krypto-sceptyczny szef SEC, Gary Gensler twierdzi, że niektóre z tokenów kryptograficznych mogą być kwalifikowane jako papiery wartościowe. I z tego powodu, powinny one podlegać regulacji SEC.

W ciągu ostatniego roku NFT stały się głównym podsektorem gospodarki kryptograficznej. Non-fungible token (NFT) – to kryptograficzny token, którego główną cechą jest indywidualna wartość każdej sztuki. NFT są najbardziej kojarzone z grą CryptoKitties. Innymi słowy, każdy token NFT jest unikalny w odniesieniu do pozostałych tokenów w danym łańcuchu. Papiery wartościowe to zbywalne instrumenty finansowe, takie jak akcje spółek, obligacje rządu lub firmy oraz instrumenty pochodne oparte na innych aktywach.

SEC tłumi innowacje kontrolując kryptowaluty.
reklama
reklama