Rynek NFT na celowniku SEC | Wiadomości | CrypS.

Rynek NFT na celowniku SEC

Anna Sutowicz
SEC tłumi innowacje kontrolując kryptowaluty.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prawdopodobnie bada twórców i rynek NFT pod kątem naruszeń przepisów. Wedle raportu Bloomberga, SEC wysyła wezwania z żądaniem informacji na temat transakcji NFT. SEC podejrzewa, że niektóre z niezamiennych tokenów kwalifikują się jako papiery wartościowe.

Jak podaje Bloomberg, powołując się na zaznajomione ze sprawą źródła, prawnicy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wysyłają wezwania do twórców NFT i do różnych giełd kryptograficznych żądając informacji na temat konkretnych transakcji NFT. Jeśli raport Bloomberga jest dokładny, SEC obawia się, że projekty kryptowalutowe stanowią jedynie nowe odmiany niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Sygnały ostrzegawcze o zainteresowaniu SEC obszarem NFT pojawiały się już wcześniej. W grudniu ubiegłego roku Komisarz SEC Hester Peirce zapowiedziała, że SEC może wkrótce przyjrzeć się bliżej NFT:

Biorąc pod uwagę rozległość krajobrazu NFT, niektóre jego fragmenty mogą podlegać naszej jurysdykcji. Ludzie muszą pomyśleć o potencjalnych miejscach, w których NFT mogą wpaść w system regulacji papierów wartościowych.

To śledztwo SEC jest prawdopodobnie ostatnim z fali restrykcji, które mają na celu silniejsze zarządzanie rynkiem kryptowalut. Krypto-sceptyczny szef SEC, Gary Gensler twierdzi, że niektóre z tokenów kryptograficznych mogą być kwalifikowane jako papiery wartościowe. I z tego powodu, powinny one podlegać regulacji SEC.

W ciągu ostatniego roku NFT stały się głównym podsektorem gospodarki kryptograficznej. Non-fungible token (NFT) – to kryptograficzny token, którego główną cechą jest indywidualna wartość każdej sztuki. NFT są najbardziej kojarzone z grą CryptoKitties. Innymi słowy, każdy token NFT jest unikalny w odniesieniu do pozostałych tokenów w danym łańcuchu. Papiery wartościowe to zbywalne instrumenty finansowe, takie jak akcje spółek, obligacje rządu lub firmy oraz instrumenty pochodne oparte na innych aktywach.

SEC tłumi innowacje kontrolując kryptowaluty.reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.